Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8799 miejsce

Adolf Hitler był uzależniony od kokainy. "To wspaniała rzecz" - mawiał

Najnowsza ujawniona dokumentacja medyczna Adolfa Hitlera wskazuje na jego uzależnienie od kokainy. Dyktator w ten sposób leczył swe problemy z zatokami i wzdęciami. Ustalono również, że używał prymitywnej formy Viagry by poprawić swą potencję.

Adolf Hitler / Fot. Bundesarchiv/Wikimedia Creative Commons 3.0Według faszystowskich dokumentów medycznych, jakie ostatnio ujawniono, Hitlerowi "bardzo dobrze robiła kokaina", którą stosował do leczenia bólu zatok i gardła, a także jako remedium na dokuczliwe wzdęcia. Jak podaje Washingtonexaminer.com dr Erwin Giesing lekarz nazistowskiego przywódcy Niemiec, prowadził dzienniki, w których spisywał historię choroby Hitlera.

Dyktator wspominać miał, że po zażyciu kokainy czuł się lżejszy i miał jasność myślenia, ten stan trwał 4 - 6 godzin. Kiedy niemiecki przywódca co jakiś czas żądał więcej specyfiku, który "poprawiał mu myślenie", dr Giesing próbował go ostrzegać, że to niebezpieczne i istnieje możliwość przedawkowania substancji. Jednak dyktator nic nie robił sobie z ostrzeżeń, twierdząc, że kokaina jest "wspaniałą rzeczą".

Już wcześniej historycy ustalili, że Adolf Hitler ratował się specyfikiem na potencję, coś na podobieństwo obecnej Viagry. Substancja, którą przyjmował, to specjalny koktajl, zawierający wyciąg z gruczołów młodych byków. Dodatkowo lekarz wstrzykiwał mu testosteron. Jak informuje Tiscali.it dzięki ujawnionym dokumentom wiemy, że Hitler używał także strychniny na rozwiązanie problemów w przewodzie pokarmowym, jednak to jeszcze bardziej nasilało jego dolegliwości.

Z odnalezionych dokumentów wynika, że nazistowski przywódca nie był uzależniony jedynie od władzy, ale od kilku substancji, które poprawiały mu samopoczucie. Raporty medyczne wraz z dziennikami i zapiskami niemieckiego lekarza zostaną wystawione na aukcji internetowej w Alexander Historical Auctions w Stamford. Według ekspertów każdy dokument medyczny jest warty około 2 tys. dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W tamtych czasach Kokaina już była uważana za narkotyk czy jeszcze nie? Z tego co pamiętam to jeszcze w końcu lat 60 w USA można było kupić amfetaminę normalnie w aptece i to bez recepty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej kaczor Duffy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczor Donald?

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwatorek
  • obserwatorek
  • 05.05.2012 15:46

A nasz "kaczorek" uzależniony od leków na wzrost ambicji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.