Facebook Google+ Twitter

Adopcja na odległość to szansa dla dzieci nie mogących się uczyć

Na całym świecie jest wiele ubogich dzieci, które nie mają możliwości kształcenia się. Salezjański Ośrodek Misyjny organizuje pomoc poprzez misyjną inicjatywę Adopcji na odległość, polegającą na finansowym wsparciu edukacji dzieci i młodzieży z krajów rozwijających się. Pomóc może każdy!

 / Fot. ulotka promująca akcjęNa całym świecie wiele dzieci nie może pozwolić sobie na realizację swojego marzenia, którym jest nauka w szkole. Salezjański Ośrodek Misyjny stara się pomóc najuboższym poprzez misje prowadzone w krajach całego świata. Jedną z form pomocy najuboższym jest Adopcja na odległość, polegająca na finansowym wsparciu edukacji dzieci i młodzieży z krajów rozwijających się. W jaki sposób to działa? Opiekun adopcyjny zobowiązuje się do pokrycia kosztów kształcenia dzieci przez minimum rok, najniższa kwota zobowiązania to 480 złotych.

A pomóc może każdy. Może być to pełnoletnia osoba prywatna, rodzina, uczelnia, szkoła, klasa, zakład pracy, stowarzyszenie itp. - Zainteresowani to ludzie w różnym wieku, od osób starszych na emeryturze po studentów, wiele osób młodych przystępuje do programu, ale trzon stanowią jednak ludzie starsi, którzy dołączają do dzieła Adopcji na odległość na wiele lat - mówi Renata Naroga Piotrowska, koordynator programu Adopcja na odległość.

Akcja wciąż się rozwija. - Każdego miesiąca około stu nowych osób przystępuje do programu, a obecnie uczestniczy w nim ponad 5.5 tysiąca opiekunów adopcyjnych - opowiada pani Renata.

Warto też przyjrzeć się przedsięwzięciu na przestrzeni ostatniego roku. - W ciągu 2008 roku z inicjatywy wolontariuszy odbyły się dziesiątki spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach i na uczelniach wyższych, wystawy zdjęć, kampanie, konferencja prasowa bezpośrednio niedotyczące Adopcji na odległość, ale promujące również i tę akcję. Wszystko to wpłynęło na promocję programu. Warto uwzględnić, że w minionym roku do Adopcji przystąpiło dwa razy więcej osób niż w roku poprzednim (2007 – 858 osób; 2008 – 1642 osoby). Dokonane zostały również przekształcenia programu z adopcji pojedynczych dzieci na adopcje grupowe. Dla lepszego zobrazowania tego posłużę się przykładem palcówki w Namugongo w Ugandzie, gdzie istnieje dom dla chłopców ulicy. Dotychczas opiekunowie adopcyjni wspierali pojedynczych chłopców z tej misji, obecnie grupa opiekunów wspiera finansowo wszystkich chłopców. Dokonane przekształcenie umożliwiło pójście do szkoły zdecydowanie większej liczbie dzieci. W chwili obecnej wspieranych jest około 7 tys. dzieci w krajach rozwijających się - relacjonuje ubiegłoroczną działalność Adopcji na odległość Renata Naroga Piotrowska.

Misyjną działalność SOM można także wesprzeć przekazując 1 proc. podatku Salezjańskiej Fundacji Ku Mądrości.

Przydatne linki:
Zasady uczestnictwa w programie Adopcji na odległość
Deklaracja uczestnictwa
Przekaż 1% podatku Salezjańskiej Fundacji Ku Mądrości

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 17:22

Może i szczytna akcja ale jej prowadzenie wiąże się również z narzucaniem obcej kultury i obcej wiary co jest niedopuszczalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.