Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

153 miejsce

Adresy emaliowe IPN są zainfekowane lub zablokowane przez hakerów

Wygląda na to, że adresy emaliowe IPN-u, są od dawna zainfekowane, lub zablokowane przez hakerów.

Legitymacja odznaki pamiątkowej z 1934 r / Fot. Grzegorz SadowskiPrzeczytałem w Internecie, że prywatne pamiątki obywateli z lat 1917-90, mogą się stać częścią narodowego zasobu archiwalnego w Archiwum Pełnym Pamięci Instytutu Pamięci Narodowej. To projekt IPN, którego głównym celem jest ocalenie od zniszczenia dokumentów, fotografii, historii ludzi, o których te dokumenty mówią.

Pomyślałem, że to dobry projekt, że IPN jest właściwą instytucją do przekazania moich dokumentów po rodzicach i teściach, tym bardziej że IPN przyjmuje oprócz oryginałów także kopie elektroniczne. A tak się złożyło, że oryginały dokumentów rodziców i teściów obiecałem już Archiwum Państwowemu w Szczecinie.

Pomyślałem więc, ze przekaże do IPN-u skany dokumentów rodziców i teściów emailem. W Internecie znalazłem właściwy adres emailowy IPN-u: app@ipn.gov.pl. Kilkakrotnie próbowałem przesłać na adres skany dokumentów, najpierw wszystkie, później połowę, następnie ćwiartkę (wszystko poniżej 10 MB). Jednak wynik był zawsze jednakowy: „problem z dostarczeniem twojej wiadomości”.

Znalazłem więc w kontaktach IPN emaile do osób odpowiedzialnych za ten projekt: anna.miszczyk@ipn.gov.pl , teresa.gallewicz@ipn.gov.pl , piotr.ataman@ipn.gov.pl i ponowiłem próby przesłania skanów dokumentów, z tym samym wynikiem („problem z dostarczeniem twojej wiadomości”). Pomyślałem, że może w IPN w Szczecinie jest też osoba, która prowadzi ten projekt i znalazłem adres: app.szczecin@ipn.gov.pl i ponownie przesłałem kopie dokumentów. Niestety z tym samym skutkiem.

Przypomniałem sobie, że już kiedyś, próbowałem przesłać jakieś dokumenty do IPN-u, i też nie przeszedł żaden email. Wygląda więc na to, że adresy emaliowe IPN, są od dawna zainfekowane, lub zablokowane przez hakerów. Zresztą spróbujcie sami, przesłać emaile na wymienione w tekście adresy emailowe. Chyba, że to mój komputer jest zainfekowany, ale pozostałe wszystkie moje emaile docierają do adresatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Napisał tez do nas, prowadzący Archiwum Pełne Pamięci w oddziale Szczecińskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Okazało się, że rację miał facet z pogotowia komputerowego z Warszawy, bo kiedyś chciałem sprawdzić mojego kolegę w IPN-nie, a ponieważ był "notowany" mój mail został chyba wpisany w IPN, do niezaufanych domen. Dlatego artykuł był potrzebny, aby wyjaśnić tą sytuację, gdyż spowodował też odezwanie się na pocztę wewnętrzną Naczelnika OA IPN w Szczecinie, który wyjaśnił mi sprawę darowizn do Archiwum Pełnego Pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie, @Grzegorz Sadowski, pokusiłem się sprawdzić to co Pan tu napisał. Zacznę od cytatu "... adresy emaliowe IPN-u, są od dawna zainfekowane, lub zablokowane przez hakerów." Czy widzi Pan tu błąd? Emaliowe mogą być naczynia, garnki etc... Czy sprawdził Pan poprawność pisowni adresów na jakie Pan chciał wysłać e-mail?
Po za skrzynką pocztową: app@ipn.gov.pl (to lokalny adres skrzynki, przy okazji ciekaw jestem skąd ma Pan ten adres) wszystkie wiadomości docierały na wskazane przez Pana skrzynki pocztowe. Źle się dzieje, jeśli autor zaczyna pisać artykuły które powinny być dla czytelników pomocne a wprowadzają (być może nie umyślnie) w błąd.
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może wystarczy wyczyścić historię "od początku"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z jakiego adresu wysyłał Pan e-maile? Możliwe że domena z której Pan wysyłał wiadomość jest dodana do niezaufanych (skompromitowanych domen) i serwer pocztowy z automatu odrzucał Pański list.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może tylko maile z załącznikiem są blokowane, ponieważ wirusy na ogół są w załącznikach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.