Facebook Google+ Twitter

Adrian, ukarzą Cię - zmień obywatelstwo!

Nasz pierwszy złoty medalista z Londynu, ciężarowiec Adrian Zieliński ma problem. Betonowi decydenci z Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów chcą go ukarać za niewłaściwe - ich zdaniem - postępowanie w przygotowaniach do igrzysk.

Sonda

Co powinien zrobić Związek Podnoszenia Ciężarów?

 / Fot. EPA/LARRY W. SMITHTak strasznie niewłaściwe, że przyniosło nam pierwszy złoty medal. Brzmi to jak niewiarygodny żart, lecz do prima aprilis jeszcze daleko i żartem to niestety nie jest. Ale po kolei. Przed igrzyskami Adrian postanowił przygotowywać się do najważniejszej imprezy w karierze według swojego planu. Na zaproszenie kolegi z kadry, naturalizowanego Polaka Arsena Kasabijewa pojechał do Osetii, by tam, w górach na odpowiedniej dla siebie wysokości i w warunkach jakie preferuje, przepracować okres przygotowawczy. Poinformował o tym włodarzy polskich ciężarów, którzy podobno początkowo wyrazili zgodę, lecz później zabronili zawodnikowi wyjazdu, jednocześnie blokując przeznaczone na przygotowania Zielińskiego środki finansowe. Zawodnik postanowił wyjechać na własny koszt. Należy zaznaczyć, że Adrian zawsze był do dyspozycji Związku i wypełniał wszystkie zobowiązania. Był na mistrzostwach Polski, stawiał się na kontrole antydopingowe. Pomimo to PZPC wszczął przeciw Zielińskiemu postępowanie dyscyplinarne!

Czytaj też: Frustraci! Precz od Radwańskiej!


Nie wiem czym kierował się ciężarowy Związek podejmując takie działanie, ale nie ulega wątpliwości, że jest to zachowanie bardziej patologiczne, niż w potępianym przez ogół społeczeństwa Polskim Związku Piłki Nożnej. Na przygotowania zawodnika były przyznane pieniądze. Zieliński zachowywał się fair, zgłosił wyjazd, stawiał się na zawody i kontrole. Dlaczego zatem włodarze postanowili ingerować w cykl przygotowań? Czy zamierzali przyznaną kasę wydać według własnego uznania, narzucając zawodnikowi miejsce treningu? A postępowanie dyscyplinarne wszcząć, aby pozostałym sportowcom pokazać "miejsce w szeregu'? Takie nasuwają się wnioski, gdyż trudno to inaczej wytłumaczyć.

Wszyscy pamiętamy jeszcze przygotowania do startów naszego skoczka Adama Małysza. Przygotowywał się zawsze według wypracowanego planu wspólnie ze swoim indywidualnym trenerem Hannu Lepistoe. Były zgrupowania w Austrii czy Włoszech, tak jak trener z zawodnikiem ustalili. Podobnie czyni Justyna Kowalczyk z Aleksandrem Wierietielnym. Związek, nawet jeśli by chciał, to nie wchodzi w paradę fachowcom, czyli zawodnikom i trenerom. W końcu to oni najlepiej wiedzą jakie warunki do przygotowań są najlepsze. Związek żyje z sukcesów sportowców, więc ich zadaniem jest promocja dyscypliny, szukanie sponsorów i pozyskiwanie środków finansowych. Dla zawodników i dla siebie przy okazji. I tyle, ich rola na tym się kończy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

@Robert Wojteczek, komentując sytuację, pominąłęś w artykule powody wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec Zielińskiego, chociaż prezez PZPC podał je mediom, zanim jeszcze Twój artykuł się tu pojawił. Wykazałeś się tym samym rażącą nierzetelnością dziennikarską. Nie popieram zachowania PZPC w tej sprawie, ale żeby pisać o sporcie trzeba posiadać przynajmniej minimum wiedzy i tyleż samo obiektywizmu, a nie ewidentnie wprowadzać czytelników w błąd, nakrecając jedynie tanią sensancję. Tak się nie robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adek Jasiński: tylko zapytam- dlaczego "Pomijając tu zarzuty autora artykułu na patologiczne zachowania ze strony różnych pezetpeenów, czy innych pezetpeców, które oczywiście należy napiętnować'"? Bo mam rację? A co teraz prezes ma mówić, jak ciężko się wytłumaczyć? Na wstepie wydali zgodę, więc czemu się potem wycofują? Skoro zawodnik pojechał za swoje to jakim prawem pociągają go dyscyplinarnie? Nie zmarnował ani grosza publicznej kasy, stawiał sie na kazdy gwizdek i jego droga okazała sie słuszna bo zdobył złoto. Ministerstwo drogi panie to nie ma prawa ustalac gdzie zawodnik ma trenowac i jak, bo nie ma o tym pojecia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomijając tu zarzuty autora artykułu na patologiczne zachowania ze strony różnych pezetpeenów, czy innych pezetpeców, które oczywiście należy napiętnować, zwracam uwagę na brak solidności dziennikarskiej autora. Pisze on, że " Nie wiem czym kierował się ciężarowy Związek podejmując takie działanie". Otóż, czynię wiadomym, że prezes PZPC Zygmunt Wasiela, informował oficjalnie media jeszcze zanim powstał ten artykuł, że wszczęto postępowanie dyscypilnarne, ponieważ Zieliński podpisał stosowną umowę na realizację programu szkoleniowego do igrzysk. Jadąc na treningi do Gruzji, na co nie tylko PZPC ale i Ministerstwo Sportu i Turystyki nie wyraziło zgody, sztangista nie dotrzymał warunków tej umowy. Dlaczego pominięto ten fakt w artykule? Czy autor nie miał potrzebnej wiedzy na ten temat, czy uczynił to z premedytacją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może warto wreszcie przyglądnąć się relacjom jakie łączą zawodników z ich klubami, a szczególnie zasady odpłatnego przekazywania zawodników pomiędzy klubami.
Obawiam się, że niektóre zapisy umów wyczerpują znamiona handlu ludźmi oraz znamiona pracy niewolniczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 11.08.2012 05:43

pluj na skorumpowaną Polskę ja też mam obce obywatelstwo,cała cywilizowana Europa śmieje się z zacofanej POlski.Ojczyzna jest tam gdzie lepiej. Mój wujek służył w armii niemieckiej i był pod Stalingradem do tej pory ma godziwą emeryturę z Niemiec ,co mają polacy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to dobra rada - ucieczka? Ucieczka z własnego kraju, z własnej ojczyzny bo klika zawłaszcza kolejne obszary naszej codzienności. Czy nie spróbować wysłać za granice twórców i podtrzymywaczy takiego stanu rzeczy. I wcale nie uważam by chodziło przede wszystkim o działaczy od podnoszenia ciężarów - ci bowiem wstrzelili się akuratnie w obowiązujące w kraju reguły. Warto poszukać twórców takich reguł i zastanowić się z czego wynikają, kogo budują a kto ma uciekać lub co najwyżej stać ze schyloną pokornie głową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł M.
  • Paweł M.
  • 07.08.2012 14:15

Związkowym przydupasom nie w smak, bo nie było im dane wozić swoich tłustych dup na olimpijskie wakacje w Londynie i przypisywać sobie cudzych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 07.08.2012 12:58

Biedny Jureczku Malicki a nie napiszesz że złoto Zielińskiego to wina Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 06.08.2012 15:43

Trzeba powiedzieć dobitnie - to są głupki ,działacze powiązani z obecnym korytem PO - PSL i postkomuniści,ci ludzie bronią koryta jak niepodległości. To ludzie bez skrupułów ,chodzi im głównie o kasę ..... mało przejmują się wynikami sportowymi. Traktują sport jak prywatny folwark.
To jest drugi PZPN . I jak na razie są nie do ruszenia. Tylko zmiana władzy zmieni oblicze sportu .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanownych panów ze Związku trzeba nauczyć pokory bo to nie Oni wygrali a teraz chcą karać za to że wygrał to jest paranoja.Tych panów trzeba skierować na badania psychiatryczne bo na kierownicywo klubu są za głupi i niech się lepiej trzy razy zastanowią niż raz zrobią bo jest jeszcze prokuratura która może im się dobrać do tyłka co by było najlepszym wyjściem dla nich.Zieliński trzymaj się kibice nie pozwolą aby stado durniów chciało Cię ukarać niech lepiej się odpieprzą od ćiebie bo to może Ich drogo kosztować a o pieniądze które straciłeś na treningi to podaj ich do Sądu bo nie robią Ci łaski że zwrócą bo to nie Oni je stracili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.