Facebook Google+ Twitter

Adtaily rozrasta się zbyt szybko

Zastanawiam się nad zakończeniem współpracy z Adtaily, operatorem widgetów z reklamami. Widgety rozrosły się do monstrualnych rozmiarów.

 / Fot. Tomasz KowalskiSame Wiadomości24 nie zarabiają na tych reklamach. Przychód otrzymuje Adtaily, a przede wszystkim - Autorzy W24, stąd decyzja o zakończeniu współpracy byłaby trudna. Jednak po zmianie systemu z płatności za dzień emisji na zwykłe CPC wpływy bardzo spadły, a reklamowych slotów przybyło po trzykroć. Serwis musi być przyjazny przede wszystkim dla czytającego. Wielka, reklamowa wyrwa w środku strony ich odstarsza.

Rozmowy z Adtaily nie dają szans na ograniczenie do czterech liczby reklamowych slotów w jednym widgecie - tyle bylibyśmy bowiem w stanie utrzymać.

Zanim podejmę decyzję, apeluję więc jeszcze do Autorów. Spróbujmy sami ograniczyć do czterech liczbę reklam wyświetlanych w naszych widgetach bądź zrezygnować z CPC. Jeśli to się nie powiedzie, musimy się rozejrzeć za inną formą wspierania Autorów serwisu.

14 stycznia
Dziękuję za wszystkie opinie.

16 stycznia
Od przejścia Adtaily na CPC (płatność za kliknięcie w reklamę, a nie za wyświetlanie reklam) wpływy dla Autora są symboliczne. A co sądzicie o pomyśle ograniczenia widgetu do 4 slotów i przeznaczenia całości wpływów na rankingi? Wtedy mogą to być wymierne pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Aktualnie przy przeglądaniu netu niestety trzeba sobie wyrobić natychmiastowy odruch przewijania tego co zbędne.
Większość znanych mi portali aktualnie ma jakieś "usprawnienia" przeszkadzające w przeglądaniu.
- Wyskakujące z boku nachalne wciąganie do portali społecznościowych, wyskakujące okna odstraszające od newsletterów, zasłaniające cały portal ogromne hasła wyrabiające odruch wymiotny związany z konkretną marką, a na górze i z boku bannery które się wyłącza w ogóle na nie nie patrząc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz Chmielewski
  • Grzegorz Chmielewski
  • 17.01.2012 18:17

Przejrzałem ranking artykułów z największą liczbą w ostatnim miesiącu. Na 10 z nich 4 tematycznie wiązały się z Jarosławem Kaczyński, 1 z Palikotem, 1 z Komorowskim.

Na link pisałem gdy doceniano unikatowość materiału, jego obywatelskość. Nasza idea – dziennikarz obywatelski podejmuje tematy, które omijają największe media. Często są to tematy niemedialne, ale to co w nich jest ważne – unikalne, lokalne, dotyczące spraw, których sami byliśmy naocznymi świadkami.

Dzisiaj na wiadomości wchodzę sporadycznie, nie piszę już, nie mam konta i czytam o kolejnych rankingach na liczbę odsłon w tekście, o systemach reklam i o Kaczyńskim, Palikocie i Komorowskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli jedno konto Adtaily na cały serwis. Jaki wtedy miałby być podział zarobków? Między ilu użytkowników?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od przejścia Adtaily na CPC (płatność za kliknięcie w reklamę, a nie za wyświetlanie reklam) wpływy dla Autora są symboliczne. A co sądzicie o pomyśle ograniczenia widgetu do 4 slotów i przeznaczenia całości wpływów na rankingi? Wtedy mogą to być wymierne pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Ryś
  • Anna Ryś
  • 16.01.2012 12:35

Tomaszu, tak jak pisałam w e-mailu, nie możemy na stałe ograniczyć użytkownikom WP24 liczby miejsc reklamowych, bo mają w tej chwili takie same prawa jak inni użytkownicy AdTaily. Z reklamami CPC jest to samo: możemy je wyłączyć wszystkim obecnym użytkownikom AdTaily korzystającym z platformy WP24, ale nie możemy im zabronić ponownego włączenia tej opcji. Możecie ewentualnie zmniejszyć obszar przeznaczony na widget AdTaily (ograniczyć nie tylko jego szerokość ale i wysokość). Wtedy więcej reklam po prostu się nie zmieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie trzeba nic redukować. Wystarczy wejść w:
1. zakładka serwisy
2. dostosuj wygląd widgetu
3. Maksymalna liczba reklam: ustawić na 4

Jeśli chcemy aby nasze reklamy były widoczne zamiast CPC wystarczy edytować własną kampanię i zaznaczyć opcję "Zawsze wyświetlaj tą kampanię" zamiast domyślnego autoukrywania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto podpisał tak niekorzystną umowę, która umożliwiła firmie Adtaily zwiększyć "nagle" reklamę z kilku do kilkunastu okienek? No ktoś podpisał...

Użytkownicy niestety na tej formie (wątpliwej) kooperacji nie zarabiają... Wielokrotnie bywało to głośno i "obficie" komentowane.

Niewątpliwie dobrą stroną panelu Adtaily jest możliwość zamieszczenia prywatnej reklamy lub też odnośnika do strony wybranej Organizacji Pożytku Publicznego - ale jednocześnie trzeba przyznać, że ilość odsłon w skali miesiąca jest znakomicie nikła.

Niewielu z nas też ma czas, by systematycznie logować się do panelu użytkownika w Adtaily i redukować ilość tworów pod tytułem: "kampanie płatne".

Może, gdyby panel był poniżej komentarzy, nie byłby tak uciążliwy, jednakże w obecnym układzie likwidacja tego wybitnie zbędnego dodatku wyjdzie wszystkim na dobre (tylko właścicielom Adtaily może ewentualnie "wyjść bokiem" :D).

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jakim celu kontaktować się z Adtaily? Wystarczy ustalić regulamin dla użytkowników. 4-8 reklam maksymalnie. Kto nie zmieni ustawień i się nie dostosuje temu funkcja zostanie wyłączona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś nie udało mi się zarobić ani grosza na tych reklamach, a ostatnio w ogóle jest ich dużo i wtedy wypadają tzw. reklamy własne. Może propozycja Adama Sęczkowskiego byłaby dla AdTaily do przyjęcia, ale chyba warto pomyśleć o czymś innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomku, trudno będzie znaleźć złoty środek. Apel do autorów, by ograniczyli możliwość reklam do np. 4 może nie okazać się skutecznym. Można reklamy próbować przesunąć np. do prawego boku. Można też spróbować wrócić do schematu reklam za dzień a nie za kliknięcie.

Powiem, że w sumie nie zastanawiałem się nad tym, czy te reklamy przeszkadzają, czy tez nie. Nie przeszkadzają mi w jakiś szczególny sposób. Nawet cieszy, że mam ich pod tekstami aż tyle. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.