Facebook Google+ Twitter

Adwentowy projekt ks. Byrta. Wykonaj kartkę i napisz życzenia

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-12-03 14:02

Ksiądz Jan Byrt ze Szczyrku Salmopolu w pierwszym tygodniu Adwentu rozpoczął kolejny projekt ze Słowem Bożym. Nawiązuje w nim do słów z Apokalipsy św. Jana.

 / Fot. ks. Jan ByrtW ostatnich latach coraz częściej składamy sobie życzenia świąteczne telefonicznie, za pomocą sms-ów lub kartek elektronicznych. Często korzystamy również z gotowych tekstów zapominając, że w taki szczególny dzień osoba otrzymująca życzenia bardziej by się z nich uradowała gdyby były one napisane od serca.

Pastor zachęca do pisania życzeń z biblijnymi cytatami na kartkach zrobionych własnoręcznie i wysłania je w tradycyjny sposób. Przyświeca mu hasło „Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe” - z Apokalipsy św. Jana (rozdział 21, wiersz 5).

- Zaczynamy pisać Słowa pewne i prawdziwe. Róbmy to, abyśmy się stali jak ci aniołowie na przedpolach betlejemskich, którzy zwiastowali światu i zwiastują po dzień dzisiejszy cudowna Ewangelię o Narodzeniu Jezusa Chrystusa. W Biblii jest wiele fragmentów, które również możemy zacytować - powiedział duchowny w rozmowie z Wiadomościami 24.pl.

Aby zachęcić do przyłączenia się do wykonywania kartek i pisania Słowa Bożego ks. Jan Byrt zamierza rozdać w sumie 7000 długopisów. Podaruje go każdemu, kto zechce własnoręcznie zapisać je na świątecznej kartce.

Jako pierwsi do projektu dołączyli Adam Małysz, Piotr Żyła i trener Jan Szturc. Symboliczne długopisy odebrali dzisiaj (w dniu urodzin Małysza) na skoczni im Adama Małysza w Wiśle. Również do akcji przyłączyli się i uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się z Panią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny pomysł !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.