Facebook Google+ Twitter

"Adwokaci Zwierząt" nadzieją na lepsze jutro braci mniejszych

Być "adwokatem zwierząt" to czynnie angażować się w ochronę i pomoc zwierzętom. To nasze ludzkie "nie" dla ich okrutnego traktowania.

Bolesnym dla każdego wrażliwego człowieka jest fakt ignorowania praw zwierząt przez polski wymiar sprawiedliwości. Dzięki wrażliwości bowiem i siły ludzkiej woli zrodził się wiosną 2010 roku pomysł na program telewizyjny o tytule "Adwokaci Zwierząt". Z każdym dniem idea ta staje się coraz bliższa zrealizowaniu. Bohaterami programu będą zwierzęta, ludzie zajmujący się ochroną przyrody, przedstawiciele showbiznesu, politycy, prawnicy...

Idea całego projektu zyskała już ogromne poparcie m.in. dzięki portalom społecznościowym. Sam projekt był począwszy od roku 2010 prezentowany różnym stacjom telewizyjnym. Zanim jednak ostatecznie program ruszy pełną parą (postaram się niezwłocznie o tym poinformować) - zaprezentowany będzie odcinek pilotażowy. Należy zauważyć, iż zaplanowano udział w programie wielu gości specjalnych znanych z showbiznesu, tj. m.in. Agaty Buzek, Izabelli Miko, Izabeli Trojanowskiej, Marty Wiśniewskiej.

Moja rodzina od wielu lat opiekowała się bezdomnymi zwierzętami, doświadczyliśmy na własnej skórze wielu trudności. Przyszło nam też widzieć efekty okrutnego traktowania zwierząt. Najogólniej określając mogłoby mi wydawać się, że jest i będzie źle. Ten projekt daje jednak realną szansę zmiany sytuacji i to już teraz ! Fakt jak wielu zwolenników ma idea programu "Adwokaci Zwierząt" jest dla mnie pozytywnie zaskakujący, pocieszający i napawający nadzieją. Liczby widoczne na portalach społecznościowych o tym świadczą niezbicie. Matematyka nie kłamie! Ponadto można tam zamieszczać apele dotyczące zwierząt i wszelkie informacje o tym, że dzieje im się krzywda.

Mam nadzieję, że ten program zmieni wiele. Sam spotkałem się z nieudolnością najłagodniej to nazywając polskich organów stojących na straży prawa... Będąc bezradny wobec tego stanu rzeczy napisałem na jednym z portali dziennikarstwa obywatelskiego artykuł... i został on nagrodzony przyznanym mnie tytułowi Dziennikarz Obywatelski Roku 2010 w kategorii News Lokalny. Cóż mogłem zrobić więcej... W świetle obecnie funkcjonującego prawa. Nagroda ta zaświadcza według mojej oceny, że "Adwokaci Zwierząt" są naprawdę silni. Wspomnę na koniec, że autorem i koordynatorem Projektu oraz redaktorem strony www jest pani Zofia Florek-Paszkowska.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.