Facebook Google+ Twitter

AEGEE-Kraków wyróżnione

Organizowany przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków projekt „YOUrope needs YOU” otrzymał Europejską Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Przedsięwzięcie krakowskich studentów konkurowało z 27 projektami.

 / Fot. Andrzej SzopaEuropejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków, będące oddziałem AEGEE Europe to międzynarodowa organizacja studencka, działająca na terenie Krakowa od 10 lat. Obecnie skupia około 150 członków i jest jednym z najszybciej rozwijających się stowarzyszeń żakowskich. Jej głównymi ideami są aktywizacja społeczeństwa obywatelskiego i promowanie idei zjednoczonej Europy.

„YOUrope needs YOU” to projekt o charakterze międzynarodowym. Idea tego przedsięwzięcia zrodziła się w głowach członków organizacji w czasie konferencji w Oviedo w 2008 roku. Porównując swoje doświadczenia z lat licealnych dostrzegli on, że przekazywana w szkołach wiedza na temat Unii Europejskie jest okrojona i często podana w bardzo nieprzystępny sposób. Postanowili więc zorganizować coś, co zmieni ten stan rzeczy.

„YOUrope needs YOU” to cykl szkoleń kierowanych do studentów wszystkich krajów Europy. W czasie zajęć uczestnicy poznają specyfikę pracy z młodzieżą oraz zdobywają informacje, dzięki którym mogą pokazać licealistom, jakie możliwości daje im Unia Europejska. Po zakończonym treningu partycypanci udają się do szkół średnich, gdzie dzielą się zdobytą wiedzą z młodszymi kolegami.

„To modelowy przykład zaangażowania, na którym opierać powinny się przedsięwzięcia Unii Europejskiej” – uzasadnił werdykt komisji przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering.

Zwycięscy nagrody głównej otrzymali czek na 5 tysięcy euro. Obok krakowskiego przedsięwzięcia wyróżnienia otrzymali także autorzy projektów: "European Festiwal of university theatre of Albi" z Francji oraz "Gumboot Diplomacy" z Niemiec.

Projekt "YOUrope needs YOU" był finansowany z programu "Młodzież w działaniu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.