Facebook Google+ Twitter

"Afera gruntowa". Mariusz Kamiński oskarżony o przekroczenie uprawnień

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-03 16:41

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu i trzem byłym funkcjonariuszom CBA. Byłemu szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku z tzw. aferą gruntową śledczy zarzucają popełnienie czterech przestępstw, m.in przekroczenie uprawnień.

Mariusz Kamiński / Fot. PAP/Leszek SzymańskiJak poinformowała Prokuratura Okręgowa w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej Kamiński oraz trzej inni byli funkcjonariusze (Maciej Wąsik, zastępca Kamińskiego, i dwaj dyrektorzy zarządu operacyjno-śledczego CBA za jego czasów) oskarżeni są o przekroczenie uprawnień, kierowanie niezgodnymi z prawem czynnościami operacyjnymi dotyczącymi wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym.

Oskarżeni są również o podrabianie dokumentów oraz wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o nie, a także o kierowania niezgodnymi z prawem czynnościami operacyjnymi dot. wręczenia korzyści majątkowej osobom powołującym się na wpływy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Oskarżeni mieli dopuścić się czynów w roku 2006 i 2007 podczas akcji CBA w tzw. "aferze gruntowej". Rzeszowska prokuratura uznała operację CBA z lipca 2007 za nielegalną. Śledztwo w tej sprawie wszczęto miesiąc później.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.