Facebook Google+ Twitter

Afera hazardowa - nowe fakty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-04 17:08

Szef gabinetu politycznego ministra sportu Marcin Rosół spędził tegoroczne ferie zimowe w ośrodku Ryszarda Sobiesiaka w Zieleńcu - dowiedziało się Radio Wrocław.

CBA podejrzewa ministra sportu Mirosława Drzewieckiego i byłego już szefa klubu parlamentarnego Zbigniewa Chlebowskiego o nielegalny lobbing na rzecz ustawy o grach losowych. Na czołowych polityków PO mieli naciskać dwaj biznesmeni Ryszard Sobiesiak i Jan Kosek.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że we wtorek podejmie decyzje w sprawie dalszych losów politycznych ministra sportu. Na trop kontaktów biznesmenów z Mirosławem Drzewieckim i Ryszardem Sobiesiakiem wpadło CBA podczas sprawdzania inwestycji narciarskich w Karpaczu.
Opozycja domaga się dymisji ministra Drzewieckiego. Politycy sejmowej opozycji są też zgodni, że w Sejmie powinna powstać komisja śledcza badająca aferę hazardową, a rola w niej ministra Mirosława Drzewieckiego powinna być wyjaśniona. Koalicja uważa natomiast, że z komisją należy jeszcze poczekać, a decyzję w sprawie ministra zostawiają szefowi rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.