Facebook Google+ Twitter

Afera korupcyjna w Komisji Kościelnej MSWiA

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez członka Komisji Majątkowej MSWiA. Śledczy mają film, który jest dowodem wręczenia łapówki.

Komisja Majątkowa MSWiA jest organem decydującym czy i jak rekompensować straty finansowe Kościoła katolickiego poniesione w czasach w PRL. Od września 2008 roku śledczy dysponują nagraniem spotkania w hotelu InterContinental, w trakcie którego Piotr P. wręczył Dariuszowi Mosali korzyść majątkową. Pierwszy z mężczyzn jest reprezentantem strony kościelnej w Komisji Majątkowej, który w sprawie reprywatyzacji rozmawia z przedstawicelami MSWiA. Dariusz Moskala, który zeznał, że przekazał Piotrowi P. 20 tysiecy złotych w zamian za pozytywne załatwienie sprawy, był podczas spotkania w hotelu reprezentantem Piotra Piotrowskiego. Ten ostatni jest byłym oficerem SB i pełnomocnikiem klasztorów starających się o rekompensaty w komisji MSWiA.

Jak już wiadomo nie jest to jedyna nieprawidłowość w pracy Komisji MSWiA. Prokuratura wszczęła także śledztwo w sprawie zaniżania wartości gruntów przekazywanuch Towarzystwu Brata Alberta. W miejscowości Świerklaniec wartość 157 hektarowej ziemi przekazywanej zakonnikom zaniżono z 20-30 złotych za metr kwadratowy na 2,1 zł.

źródło: dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.