Facebook Google+ Twitter

Afera korupcyjna w MSZ. Zatrzymana urzędniczka nie ujawniła poufnych informacji?

Obrońca Moniki F., urzędniczki z MSZ, która została zatrzymana przez CBA w sprawie afery korupcyjnej w resorcie twierdzi, że główny zarzut jaki na niej ciąży nie spełnia kryterium czynu zabronionego.

 / Fot. By Prajar90 (Own work) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsMonika F. oskarżona jest m.in. o to, że miała przekazać oferentowi przetargu informację o wartości zamówienia. Tymczasem, jak dowodzi adwokat Jacek Dubois, kwota ta została ujawniona w dokumencie sejmowym i ogłoszeniu przetargowym. Szacunkowo opiewała na 34 mln złotych.

"Niezależnie od tego, czy podejrzana przekazała Januszowi J. wysokość tej kwoty, czy też nie, to jej działanie nie wyczerpywało znamion czynu zabronionego - stwierdza Dubois. Podkreśla, że Monice F. zarzuca się przekazanie informacji jawnej, którą podobnie jak inni członkowie komisji zobowiązana była udostępnić" - powiedział Jacek Dubois cytowany przez serwis Wyborcza.pl.

Adwokat oskarżonej przypomina również, że Monika F. została nagrodzona i awansowana za swą pracę. Powiedział też, że pracę resortu kontrolowała Najwyższa Izba Kontroli.

Jednak wspomniany wyżej zarzut nie jest jedyny. Prokuratura oskarżyła urzędniczkę o uczestnictwo w zmowie przetargowej, a samo postępowania uznała za fikcyjne.

Mecenas Dubois stwierdził, że areszt wobec jego klientki jest zbyt surowym środkiem zapobiegawczym. Wyraził również podejrzenie, że zastosowanie go miało wpłynąć na przyznanie się Moniki F. do winy. Słowa adwokata skomentowała prokuratura apelacyjna. "Obrońca może opowiadać różne rzeczy, takie jego prawo. Nie będę tego komentował. Prokurator prowadzący przyjął taką kwalifikację czynu, a sąd I instancji, który zgodził się na areszt, podzielił ją" - powiedział prokurator Waldemar Tyl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.