Facebook Google+ Twitter

Afera korupcyjna w polskim wojsku. Zarzuty dla kolejnych osób

Dwie kolejne osoby usłyszały dziś zarzuty w sprawie korupcji w w wojsku polskim. Dołączyły do 6 zatrzymanych, wysokich rangą wojskowych.

 / Fot. WazouilleChodzi o ustawianie przetargów na ochronę jednostek i wyłudzanie pieniędzy w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Wojskowi są podejrzani o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, ustawianie przetargów, nadużycia uprawnień i wyłudzenia pieniędzy na koszt wojska.

Jak donosi RMF FM, chodzi o przetarg na ochronę bazy lotniczej w Malborku i lotniska wojskowego pod Malborkiem. Sprawa dotyczy również dwóch innych obiektów wojskowych w innych miejscowościach. Każda z tych czterech umów miała być warta kilka milionów złotych.

Nie wiadomo jeszcze jakie straty poniosło wojsko. Mogą sięgać nawet dziesiątek milionów złotych.
"Możliwe są szkody rzędu kilku milionów złotych" – twierdzi minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą od wielu miesięcy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Żandarmeria Wojskowa. Podejrzewają, że w aferę zamieszanych jest kilkanaście osób, głównie wojskowych z Malborka. Póki co, wiadomo, że jest to 2 oficerów, 2 podoficerów, 2 pracowników cywilnych wojska oraz 2 prywatnych przedsiębiorców. Nowe dowody, zdobyte w ostatnich tygodniach pozwoliły na zatrzymania. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Nad sprawą pracuje ponad 100 pomorskich policjantów.

Szef MON podkreślił, że walka z korupcją w wojsku jest jednym z jego priorytetów. "SKW, CBA i Żandarmeria mają pełne wsparcie dla twardych działań" - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.