Facebook Google+ Twitter

Afera o opuszczenie Afganistanu?

Wyjście polskich wojsk z Afganistanu to temat ważny nie od dziś. Zaczał się znacznie wcześniej - już od wkroczenia tam naszych wojsk w ramach misji NATO.

Nie będę roztrząsać historii od początku, ale jedno jest pewne. Skoro tam weszliśmy, to trzeba stamtąd wyjść. W listopadzie 2009 r. wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD) stwierdził, że nie stać nas obecnie na taki wkład w misję NATO, powinniśmy wyznaczyć datę wyjścia z Afganistanu, powinniśmy stopniowo redukować naszą obecność aż do jej wygaśnięcia. Podobnie jak w przypadku Kanadyjczyków, powinno to nastąpić z końcem 2010 roku!
Powinniśmy wyjść z Afganistanu

Dzisiaj mamy aferę, bo poważny kandydat na prezydenta mówi o wycofaniu naszych wojsk z Afganistanu. Kto ją robi? Przeciwnicy polityczni, którzy są za wojną słów. Nie ważny jest sens, lecz kto i co powiedział lub czego nie powiedział, o kosztownym udziale naszej młodzieży w jakiejś wojnie, która Polakom chluby raczej nie przyniesie.

Z doniesień prasowych wiemy, że o wyjściu z Afganistanu mówił już jakiś czas także brytyjski premier David Cameron. Twierdzi on, że chce uczynić wszystko na rzecz powrotu brytyjskich wojsk tak szybko, jak to możliwe. W czasie konferencji prasowej z afgańskim prezydentem Hamidem Karzajem Cameron powiedział: "Nikt nie chce, by brytyjscy żołnierze zostali w Afganistanie choćby o jeden dzień dłużej niż to jest konieczne. Ani afgański prezydent, ani sami Afgańczycy, ani też Brytyjczycy. W interesie naszego narodowego bezpieczeństwa jest przekazać władzę Afganistanowi, który będzie w stanie samodzielnie sprawować kontrolę nad swoim bezpieczeństwem."
Dawid Kameron o misji w Afganistanie

Powinniśmy się cieszyć z deklaracji kandydata na prezydenta w sparwie wycofania naszych wojsk z Afganistanu. Dlaczego jest inaczej? Może dlatego, że głównym celem do osiągnięcia w wyborach prezydenckich jest, przynajmniej dla niektórych kandydatów, sam fotel prezydencki?
A może nie do końca zdają sobie sprawę z tego, o co właściwie toczy się walka w Afganistanie.

Jak podaje TVN24, "Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, zapowiedział we wtorek, że po pierwszej turze wyborów prezydenckich zwoła posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone obecności naszych wojsk w Afganistanie. Komorowski stwierdził też, że Polacy mogą wyjść z Afganistanu nawet wtedy, gdy wycofywać się nie będzie całe NATO. Jednak ostateczna decyzja o wycofaniu naszych wojsk będzie należała do premiera i prezydenta. "

Okaże się wtedy, kto tylko mówi, a kto robi to co zapowiada. Oby wyjście naszych wojsk z Afganistanu nie okazało się aferą, a rzeczywistością.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (9):

Sortuj komentarze:

Artur Wojnowski, konto "bez twarzy", żadnego wizerunku, bez artykułu, bez galerii zdjęć, komentarze przesiąknięte złośliwością, pustka, "mniej niż zero".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Afera jest... jak widać, także w tekstach - zwłaszcza tych bez twarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Płacimy krwią naszych żołnierzy i naszymi podatkami, za hipotetyczne bezpieczeństwo roztaczane nad nami przez NATO".
Tego Pan nie doczytał, czy nie zrozumiał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że słowo "żaden" odnosi się do mojego "przelicznik". Dlaczego więc w drugim zdaniu wraca Pan do " kosztów, jakie ponosimy w żaden sposób nie przystają do zysków".

Ponawiam więc pytanie. Jakie zyski - według Pana - będą równoważyć koszty ( życie ).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żaden! Nasi żołnierze nie powinni tam walczyć. Koszty, jakie ponosimy w żaden sposób nie przystają do zysków (które, jak na razie są tylko obietnicami). Płacimy krwią naszych żołnierzy i naszymi podatkami, za hipotetyczne bezpieczeństwo roztaczane nad nami przez NATO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Henryk Kokot

Jaki przelicznik dolarów na trumny uznałby Pan za satysfakcjonujący ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomagamy amerykańskim braciom zagarnąć surowce, których wartość jeszcze ruskie szacowali na 1 mld dolarów (obecnie 3 mld).
W zamian dostaniemy drewno (w trumnach naszych żołnierzy)!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co weszliśmy do Afganistanu? Po nic. Co zyskaliśmy przez obecność w Afganistanie? Nic. Po co nam to było? ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś zapytałem mojego wybrańca w momencie 3/4 jego kadencji: "Dlaczego nie realizujesz tych 10 punktów co elektoratowi obiecałeś?" "Piotr?! Ty z Księżyca spadłeś?! To nie wiesz że jak są wybory, trzeba coś ludziom obiecać?!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.