Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9169 miejsce

Afera o ptasie mleczko. Wedel upomina blogerkę

Firma Wedel uznała, że jedna z blogerek, zamieszczająca na swojej stronie przepisy kulinarne, nie powinna bezprawnie używać zwrotu "ptasie mleczko".

Sonda

Czy postępowanie firmy wpłynie na Twoje decyzje podczas zakupów

 / Fot. Ra Boe/CC 2.5Blogerka Iwusia na swojej stronie zamieszczała własnego autorstwa przepisy kulinarne. Kilka postów poświęciła przepisowi na popularne "ptasie mleczko". Niepozorny wpis wywołał jednak wiele emocji wśród pracowników Lotte Wedel sp. z o.o., którzy szybko zareagowali na fakt, że w tytule postu (i dalszej jego części) zabrakło informacji o tym, że „ptasie mleczko”, to nie jest po prostu "ptasie mleczko", ale PTASIE MLECZKOŸ -- znak towarowy zastrzeżony w OHIM na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o. ("dalej "Lotte Wedel").

Firma wynajęła renomowaną kancelarię adwokacką - poinformował Olgierd Rudak, która skontaktowała się z administracją strony iwoman.pl (bo tej platformy blogowej Iwusia używała), żądając niezwłocznego zamieszczenia przy przepisach kulinarnych umieszczonych na stronie i posługujących się znakiem "PTASIE MLECZKOŸ" notki o następującej treści: "Oznaczenie słowne "PTASIE MLECZKOŸ" stanowi zarejestrowany znak towarowy chroniony na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o." oraz symbolu Ÿ przy nazwie PTASIE MLECZKO lub, alternatywnie, niezwłocznego usunięcia przepisów kulinarnych posługujących się znakiem towarowym "PTASIE MLECZKOŸ" ze strony.

Morał z tej historii jest prosty – nie spożywamy zwykłego ptasiego mleczka. Spożywamy PTASIE MLECZKOŸ - znak towarowy zastrzeżony w OHIM na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o. ("dalej "Lotte Wedel").

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jacek Czerwiński
  • Jacek Czerwiński
  • 12.02.2012 16:18

Przerażające !!!. Czysty ORWELL. O patentowaniu wyrazów czytałem kiedyś w jakimś opowiadaniu sf. To potwierdza, ze mlodzież ma racje w sprawie ACTA. Potwierdzam, że od czasu "sprywatyzowamia" Wedla zrobiło się dno. Od dawna kupuje tylko czekolady Wawela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ob. Server
  • Ob. Server
  • 11.02.2012 20:31

Delicje to samo: ip.pacek.name/2008/01/ciasteczka-jaffa-cake-delicje-i-znaki-towarowe

Komentarz został ukrytyrozwiń
Barrunga
  • Barrunga
  • 11.02.2012 09:03

Dotąd chętnie kupowałem produkty Wedla. Za takie praktyki wędruje na moją czarną listę.
Na szczęście jest jeszcze kilka firm, skupiających się na jakości swoich produktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto już zastrzegł nazwę BIGOS?
To już nie śmiesznę! Robi się żałosne. Rozumiałbym gdyby jakaś firma produkowała ptasie mleczko? Ale wyrób domowy to przecież nie wedlowskie PTASIE MLECZKO ale coś co ma mu dorównać. Tym samym podnosi rangę samego produktu wytwarzanego przez Lotte Wedel, czy jak tam się dziś zwie zakład "ukradziony" dwa razy rodzinie Wedlów.
Jak można nie popierać protestów przeciw ACTA!
Ciekawe co na to Mleczko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
d® kupa
  • d® kupa
  • 10.02.2012 19:23

Ptasia Sraczka®

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta
  • Danuta
  • 10.02.2012 18:59

Wyroby Wedla przestały być tak smaczne jak niegdyś, a firma, zamiast poprawić jakość swoich produktów koncentruje się na reklamie. Ta "czerwona sukienka" to chyba też reklama, chociaż wcześniej nie wierzyłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, to drugie. darmowa reklama. Jak i dziewczyna w czerwonej sukience w wedlu.
Ptasie mleczko i znam od mojej babci a ona od swojej znała.
Niestety to obecne ptasie mleczko produkowane, nie przypomina tego sprzed lat. Niestety nie smakuje i przestaliśmy je lubić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O matko kochana,firma Wedel już w pióra obrasta!Przepis na ptasie mleczko był znany już za czasów mojej prababci..Ja sama często go robię i nigdy bym nie przypuszczała że mogę być ukarana za nazwę..Wystarczy napisać w gogle "PTASIE MLECZKO",a wyskoczy setki przepisów...Firmie to się już w głowie przewraca.....albo robi sobie rozgłos by mieć darmową reklamę.;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.