Facebook Google+ Twitter

Afera podsłuchowa i jej kulisy

Nie wiadomo w dalszym ciągu kto zajmował się sprawą podsłuchu i na czyje zlecenie. Jest jedno pewne, że niezidentyfikowana grupa od jakiegoś czasu podsłuchiwała rozmowy czołowych polityków.

Najważniejsze pytanie jakie w tej chwili się nasuwa, to kim są podsłuchujący i na czyje polecenie działają.
Po pierwsze, na pewno nie było to w celach zarobkowych( to byłoby zbyt proste), po drugie nagrania zostały przedstawione przynajmniej dwóm redakcjom. A nagrania te to nie tylko ścieżki dźwiękowe, ale także notatki z wytłuszczonymi fragmentami. Po trzecie nie byli amatorami, gdyż sprzęt czy założenie urządzeń podsłuchowych nie należą do rzeczy tanich.

Więc kto?

PiS? Absolutnie nie, totalna bzdura, choć skorzystałby na tym politycznie. Gdyby to wykorzystał przed eurowyborami efekt byłby piorunujący.
Mogą to być ludzie z obcego wywiadu, którym by zależało na podkopaniu obecnej władzy (mało prawdopodobne).
Domysłów jest wiele. A rozwiązanie zagadki może przynieść całkiem coś innego, niż się spodziewano.

Art.267. Paragraf1 [HACKING]. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat2. Paragraf 2 [PODSŁUCH] Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub podsłuchuje się urządzeniem podsłuchowym , wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym. Paragraf 3 Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w paragrafie 1 lub 2 ujawnia innej osobie.Paragraf1 [HACKING]. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Paragraf 2 [PODSŁUCH] Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub podsłuchuje się urządzeniem podsłuchowym , wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym.

Paragraf 3 Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w paragrafie 1 lub 2 ujawnia innej osobie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.