Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23691 miejsce

Afera Taśmowa. Korwin-Mikke przeciwny dymisji rządu

Lider Kongresu Nowej Prawicy przekonuje, że celem jego partii nie powinno być dążenie do odwołania rządu Donalda Tuska.

W sobotę upubliczniono pierwszy fragment nagrań rozmów pomiędzy prezesem Narodowego Banku Polskiego, Markiem Belką oraz szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem. Wynika z nich, że między ministrem rządu Donalda Tuska i Belką doszło do politycznego "dealu": za odwołanie z funkcji ministra finansów Jacka Rostowskiego, Belka miał pomóc rządowi w sfinansowaniu deficytu budżetowego. Według komentatorów politycznych jest to wielka afera, która nawet może zakończyć rządy Donalda Tuska.

W związku z tym większość środowisk domaga się powołania komisji śledczej oraz postuluje dymisję rządu. Inne stanowisko w tej sprawie prezentuje lider Kongresu Nowej Prawicy, Janusz Korwin-Mikke. Uważa on, że cała afera jest robotą służb specjalnych i przekonuje iż jego partia nie powinna dążyć do odwołania rządu: "Jedna grupa bezpieki podsłuchuje dygnitarzy rządowych (po to są) po czym te nagrania upublicznia. Ci ludzie chcą dymisji „Rządu”.
Chcemy iść im na rękę?Naszym celem nie jest „dymisja rządu”. Naszym celem jest budowa Państwa Polskiego"- napisał na blogu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie tylko Korwin jest przeciwny dymisji rządu.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.