Facebook Google+ Twitter

Afera taśmowa w PO. Jest wniosek o powtórzenie wyborów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-29 21:13

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Andrzej Wyrobiec poinformował, że do Biura Krajowego PO wpłynął wniosek o powtórzenie wyborów na szefa dolnośląskich struktur. Zarząd partii ma go rozpatrzyć w środę.

Jacek Protasiewicz / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiWniosek złożył dolnośląski poseł Jakub Szulc, który organizował zjazd delegatów. Jak poinformował, zawnioskował o "niezatwierdzanie wyników wyborów".

Próba unieważnienia wyników sobotniego głosowania jest efektem nagrania, jakie wyciekło do mediów. Chodzi o rozmowę posła PO Norberta Wojnarowskiego z lokalnym działaczem. Wynika z niej, że poseł oferował w imieniu Jacka Protasiewicza pomoc w zdobyciu pracy w państwowej spółce w zamian za oddanie głosu właśnie na Protasiewicza. Według oświadczenia Edwarda Klimki, już godzinę po nagranej rozmowie miał zatelefonować do niego wiceprezes KGHM i umówić się z nim na spotkanie.

Według procedury na złożenie takiego wniosku są trzy dni od momentu zakończenia zjazdu. Wniosek został złożony dzisiaj. Rzecznik PO Paweł Graś poinformował, że zarząd partii rozpatrzy go w środę o 17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.