Facebook Google+ Twitter

Afera Volkswagena. Kolejne kraje wstrzymują sprzedaż niemieckich aut z silnikiem Diesla

W połowie września ujawniono, iż amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podejrzewa Volkswagena o manipulowanie wynikami pomiaru spalin. Kilka dni później koncern potwierdził, że instalował w swoich samochodach nielegalne oprogramowanie. Po Szwajcarii na zakaz sprzedaży aut Volkswagena z manipulowanymi silnikami Diesla zdecydowali się również Włosi. Ilu aut dotyczy sprawa?

https://flic.kr/p/cDRUKY / Fot. NRMA Motoring / CC BY 2.0Posiadacze samochodów z wadliwym oprogramowaniem zostaną poinformowani w najbliższych tygodniach i miesiącach o planowanej akcji serwisowej / Fot. materiały prasowe W samej tylko Szwajcarii sprawa aut z wadliwym oprogramowaniem dotyczy 180 tys. pojazdów. We Włoszech jest ich znacznie mniej - 2,5 tys. Warto zaznaczyć, że tylko w zeszłym roku na rynku włoskim Niemcy zbyli nawet 70 tysięcy aut wyposażonych w jednostki wysokoprężne.
Eksperci szacują, że konsekwencje afery Volkswagena najbardziej dotkną Czechy oraz Węgry. W najgorszym wypadku wzrost gospodarczy oraz rachunek bieżący tych krajów mogą spaść o 1-1,5 pkt. proc.

Posiadacze samochodów z wadliwym oprogramowaniem zostaną poinformowani w najbliższych tygodniach i miesiącach o planowanej akcji serwisowej. Całkowity koszt działań, które mogą dotyczyć nawet 11 milionów pojazdów, ocenia się na minimum 6,5 mld dolarów. Dokładne zamierzenia Volkswagena mają zostać przedstawione w przyszłym miesiącu. Wtedy dowiemy się jak niemiecki producent zamierza naprawić feralne oprogramowanie oraz czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na pracę silników.

Przypomnijmy, że w połowie września ujawniono, iż amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podejrzewa Volkswagena o manipulowanie wynikami pomiaru spalin. Kilka dni później koncern potwierdził, że instalował w swoich samochodach nielegalne oprogramowanie.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.