Facebook Google+ Twitter

Afera w PSL. Koniec rządowej koalicji? Puls Biznesu ujawnia taśmy

Wygląda na to, że nad polską sceną polityczną zawisła kolejna głośna afera, o której będzie się mówić bardzo długo. W przeszłości takie wydarzenia odsuwały rządzących od władzy. Tym razem w tarapaty wpadli ludowcy. Czy to koniec PSL?

Sonda

Czy PSL wyjdzie suchą stopą z afery podsłuchowej?

Władysław Serafin / Fot. Nowajcys88/CC BY-SA 3.0Polskie Stronnictwo Ludowe będzie musiało stawić czoła problemowi o rozmiarze niespotykanym dotąd w historii tej partii. Dotychczas PSL uchodziło za ugrupowanie spokojne, niezbyt widoczne, mające swoich stałych zwolenników, głównie na wsi, dzięki czemu w ciągu ostatnich dwóch dekad wielokrotnie udawało się politykom tej partii zasiadać w ławach rządowych. Pełniące rolę małego, niewidocznego koalicjanta, Stronnictwo cieszyło się niezwykle komfortową sytuacją.

Jeśli rządowi PO-PSL zdarzała się jakaś wpadka, zwykle obrywało się Platformie, podczas gdy ludowcy wychodzili z opresji suchą stopą. Tym razem jednak będzie inaczej, bo ze swoim kłopotem partia Waldemara Pawlaka jest sama. Wszystko za sprawą ujawnionej przez Puls Biznesu "afery podsłuchowej".

Artykuł zatytułowany "Przychodzi Łukasik do Serafina" ukazuje wszystkie słabości Stronnictwa. Od kumoterstwa, przez defraudację publicznych pieniędzy, po omijanie litery prawa. Przełomowe nagrania ujawnione przez redakcję Pulsu Biznesu zdradzają zatrważającą skalę tych procederów.

Wszystko za sprawą nagrania z ukrytej kamery spotkania Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego. Podczas rozmowy pada wiele zdań kompromitujących Polskie Stronnictwo Ludowe. Całość rozmowy Łukasika z Serafinem, dostępna jest na stronie Pulsu Biznesu.

"Afera taśmowa" ujawnia między innymi kumoterstwo, jakie wedle słów wypowiadanych przez nagranych rozmówców jest na porządku dziennym w PSL. "SKL wcisnął tutaj, prawda, do Warszawy, do centrali z dziesięć co najmniej osób na stanowiska, wiesz, takie, co nic nie robią. Siedzą tacy i nic nie robią. I mamy wielu w terenie wicedyrektorów" - słyszymy na nagraniu.

Inny fragment narzuca podejrzenia o korupcję. "Mnie kiedyś tam namawiali na jakieś tańsze samochody. Bo mówił, że Pol-Mot dostarcza samochody do ARiMR-u, że to będzie wiesz... że dzieci Śmietanko mają supertanie samochody. (…) ja tam nie potrzebuję" - czytamy.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Machalski
 • Machalski
 • 22.07.2012 14:48

PSL to robactwo żerujące na kraju. W czasie następnych wyborów należy zastosować "oprysk" przeciw niemu. Mogą to zrobić obywatele kartkami do głosowania. Tych którzy będą wiernie na PSL głosować należy zaliczać do grona żerujących -czytaj żyjących z łask PSL-u.
Popatrzcie na wypowiedzi funkcjonariuszy PSL po ujawnieniu afery: Nie istotne jest ujawnienie przekrętów za które normalny człowiek natychmiast oglądałby kraj przez okienko aresztu. Istotne jest dla nich kto i dlaczego nagrał rozmowę oraz dlaczego ujawnił nagranie dopiero teraz. Gdybyż oni to wiedzieli, to będąc przy władzy, nagrywającego z całą pewnością potraktowaliby odpowiednio według swoich "standardów". A standardy mają dopracowane. Wystarczy przypomnieć czasy, gdy PSL-owiec Wojciechowski był szefem NIK. Każdy niewygodny dla PSL był wtedy poszczuty NIK-iem. Po kontroli NIK (wystarczy że wskazano człowieka a wina też się znalazła), zmieniano taką osobę na właściwą, czyli PSL-owca. W ten sposób PSL zwiększał zakres swoich wpływów, a NIK dopracowywał się się autorytetu, kiedy to dziś wszyscy jego kontrole olewają.
W komentarzu wyróżniłbym PSL-Śmietankę. Kto go zna, wie że to nadęty despotyczny BURAK. Kompromitował tych, którzy umożliwiali mu pracę na stanowiskach ministerialnych czy doradcy prezydenta. Wybór Śmietanki na takie stanowiska jest dowodem kalectwa intelektualnego naszych klas rządzących.
Za sprawą PSL dziś doszliśmy do sytuacji, w której dwóch WŁADKÓW musiało uporządkować rząd- obydwaj Władkowie- szacunek dla Was.
Podsumowanie: NIEZBĘDNY OPRYSK PRZECIW PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenobia
 • zenobia
 • 17.07.2012 22:29

A to pierdolone złodzieje ! A Pawlak to niby taki święty ? Taki skurwysyn jak reszta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
homo
 • homo
 • 17.07.2012 21:38

Slupki PO ida w gore a Polska jak dluga i szeroka zapytuje.Co sie stalo z moherami .Co marsze pomniki krzyze znicze demonstracje.Nic nie skutkuje.Co z naczelnym.Swiatowy kryzys wywolal kryzys w szeregach Zbawiciela.Nie pomaga radio Maryja ani telewizja Trwam.Do tego pojednanie z Rosjanami.Nie pomagaja podsluchy nie pomaga nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tylkodoLemingow
 • tylkodoLemingow
 • 17.07.2012 18:13

PO leci na łeb, na szyję a cała Polska się pyta: Lemingi, Pajace, Nieuki - rozumiemy, że nie udało się wam dziś jeszcze nasikać na znicze - ale czy obsikaliście już chociaż wasze grille?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
 • Jolka
 • 17.07.2012 17:29

PUDROWANY HOFMAN NIE WYCHODZI ZE STUDIA - nie zmywa makijażu .Pełna gotowość .
Taka gratka a o taśmach Beger zapomniał ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jurus
 • jurus
 • 17.07.2012 15:18

A gdzie ONI teraz pojadą na wczasy, do GIBONU ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
rolnik
 • rolnik
 • 17.07.2012 13:30

Jak miło poczytać komentarze samych uczciwych ludzi,ale się nie dziwię przecież to sekta pisuarska.he he.

Komentarz został ukrytyrozwiń
luterking
 • luterking
 • 17.07.2012 10:59

@Jurek M 09:38 trafnie zauważasz, mendy i parweniusze jakby zamilkły. Ale Winki, Chorążkiewicze i może babka w słomkowym kapeluszu z poprzedniej epoki pojawią się na pewno. Oczywiście w odruchu obronnym złodziejstwa i wszelakiego dziadostwa. Chorążkiewicz pewnie sam sobą się zabawia gdzieś w kącie, a Wink ogląda sobie fasolkę. Jedynie Jadźka może siedzieć na ławce pierdząc w nią z cała mocą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kama
 • kama
 • 17.07.2012 10:52

może już dosyć rodzinnych biznesów w rządzie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 17.07.2012 10:22

Ruch Fiuta ,przebiera nóżkami by zostać nowym koalicjantem Platformy. Już lepszej koalicji trudno sobie wymarzyć! Idioci + idioci = IV rozbiór Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.