Facebook Google+ Twitter

Afera w związku z reklamą w TVP. Minister skruszony

Minister, sprawując mandat poselski, złamał istotną zasadę etyki, wedle której poseł ma kierować się interesem publicznym. Nie powinien więc wykorzystywać swojej funkcji dla uzyskania osobistych korzyści. Zapomniał o tym minister.

PSL, koalicjant w rządzie z Platformą, ma po ostatnich wyborach parlamentarnych bardzo wysokie ambicje. Nie mówi o nich otwarcie, ale czyni wiele, aby zasłużyć na jak najwyższe notowania. Jesienią wybory do najwyższych władz partii, będzie też trzeba wybrać nowego szefa PSL. Bije się o to stanowisko dwóch kandydatów: ludowe koko-spoko Waldemar Pawlak i Marek Sawicki – dzielny rolnik, zuch.

Na ministra uwziął się Ruch Palikota. Chce odwołania go z funkcji ministra rolnictwa za to, że wziął udział w spocie reklamowym, promującym obszary wiejskie. I, jak uznał Ruch Palikota, także siebie, więc postanowił takie działanie skrytykować. Sawicki "skruszył się" i za występ w reklamie przeprasza, choć z zarzutami RP nie zgadzają się Platforma, PSL, PiS i SLD.

Spot reklamowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z ministrem Sawickim, emitowany w TVP przy okazji meczów Euro 2012, narobił sporo zamieszania. Minister Marek Sawicki ocenił samokrytycznie w mediach, że gra nie warta zachodu, ani świeczki. Udział w spocie telewizyjnym to sprawa "zbyt błaha", aby nią się zajmować.

Poza tym, zdaniem ministra, nie była to reklama, a tylko materiał informacyjny o efektach Wspólnej Polityki Rolnej, w dodatku realizowany w ramach "obowiązków Wspólnej Polityki Rolnej" – pisze dziennik.pl. "Błędem było użycie mojej osoby w tym programie i za to przepraszam" - powiedział Marek Sawicki. Natomiast każda partia ma prawo w systemie demokratycznym, wnioskować o wotum nieufności wobec ministra i przed tym wnioskiem, jak powiedział Marek Sawicki, "będę musiał się obronić".

Ruchu Palikota poinformował na konferencji prasowej, że projekt wniosku o wotum nieufności dla ministra Sawickiego, trafił już do wszystkich klubów parlamentarnych. Zapowiedział, że gdy tylko uda się pod wnioskiem zebrać wymaganą liczbę podpisów (minimum 69), to w przyszłym tygodniu wniosek będzie przekazany do decyzji Sejmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.