Facebook Google+ Twitter

Afera wokół miejsca na multipleksie. KRRiT nierówno traktowała nadawców?

Rodzi się coraz więcej wątpliwości wokół koncesji na pierwszy multipleks i odmowy TV Trwam miejsca na nim. Z ujawnionego przez NIK raportu z kontroli wynika, że KRRiT trzem spółkom - koncesjonariuszom udzieliła większego bonusu niż ten, o który występowały. Jednocześnie posłowie PO, SLD i Ruchu Palikota na Komisji Kontroli Państwowej zablokowali debatę na ten temat.

Siedziba KRRiT / Fot. Mzungu/wikimedia/CC-BY-3.0Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmawiając TV Trwam miejsca na pierwszym multipleksie argumentowała to słabą kondycją ekonomiczną spółki Lux Veritas. Tymczasem NIK w raporcie z kontroli budżetowej w KRRiT stwierdziła, że trzem spółkom, koncesjonariuszom multipleksu (MUX-1) bezprawnie rozłożono opłatę koncesyjną na wieloletnie raty i to w ilości większej niż same spółki chciały.

Spółka STAVKA występowała o rozłożenie opłaty koncesyjnej na 36 rat, Rada rozłożyłą ją na 114 rat. Eska TV chciała 36 rat, otrzymała 93 raty, Lemon Records wnioskował o 10 rat, Rada rozłożyła płatność na 114 rat. Należy dodać, że przepisy nie przewidują rozkładania opłaty koncesyjnej na raty. Do budżetu nie wpłynęło w ten sposób 30 mln zł.

Kolejna spółka ATM nie rozpoczęła nadawania, nie zapłaciła za koncesję, a prowadzone wobec niej postępowanie o cofnięcie koncesji zostało umorzone. KRRiT argumentowała to dostosowaniem przez ATM ramówki do wymogów koncesji. W uzasadnieniu decyzji o rozłożeniu koncesjonariuszom opłat na wieloletnie raty Rada podaje jeden argument, trudną sytuację finansową spółek.

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kontroli Państwowej posłowie opozycji chcieli omówić ustalenia NIK, ale na wniosek wiceprzewodniczącej Teresy Piotrowskiej (PO), Julii Pitery (PO), przy wsparciu posłów z SLD i Ruchu Palikota, punkt obrad dotyczący informacji NIK z kontroli KRRiT został z porządku obrad zdjęty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Marycha
 • Marycha
 • 15.07.2012 11:42

TV Trwam może żądać uczciwości pod warunkiem, że sama jest uczciwa. Niech najpierw rozliczy sie ze swoich finansów a potem niech żąda.Telewizja katolicka, którą rzekomo jest TV Trwam powinna świecić przykładem i być telewizją dla wszystkich a nie tubą reklamową dla PIS i SP.Bardzo dobrze, że nie będzie jej na multipleksie, ponieważ jej miejsce jest w kościele a nie w polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziady z PO,SLD i R-FIU
 • dziady z PO,SLD i R-FIU
 • 14.07.2012 21:31

Grzesiu czy ty masz rentę na głowę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy to czasem nie było tak, że owym firmom rozłożono płatności na raty, bo jakąś tam gotówkę jednak miały, a Trwam Rydzyka nie miało ani grosza, za to ma kredyt 70 mln złotych do spłaty?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kurczepieczone
 • kurczepieczone
 • 14.07.2012 11:29

JAKA AFERA.PORZADEK MUSI BYC.

Komentarz został ukrytyrozwiń
takijestem
 • takijestem
 • 14.07.2012 10:47

Nie czytam Naszego Dziennika, nie ogladam telewizji Trwam, nie slucham radia Maryja.Chodze do kosciola by sie pomodlic i z uwaga wysluchac slowa Pisma Swietego.Moim pasterzem duchowym jest ksiadz naszej parafii a nie telewizja radio gazety,ktorzy dla mie sa falesznymi prorokami.Zas dyrektor Rydzyk ktory z wiara chrzescijanska nie ma nic wspolnego nie jest dla mnie zadnym autorytetem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 13.07.2012 21:03

Jeśli mają swoich odbiorców to w demokracji powinni mieć swoje miejsce, także na multipleksie.To że nie podobają się aktualnej władzy nie powinno mieć znaczenia, ale w Polsce jak widać ma i to zasadnicze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamyk w lawinie
 • Kamyk w lawinie
 • 13.07.2012 20:26

Biorąc pod uwagę poziom i rodzaj przekazu Tv Trwam i Radia Maryja powinno się je dawno wyłączyć, to co oni nadają od dawna nie ma nic wspólnego z duchem i ideami chrześcijańskimi, niestety bliżej im w przekazie do terrorystów i sekty... Takie pomieszanie religii i agresji pachnie Mudżahedinami i Talibami, choć niestety w historii Kościoła Katolickiego to właściwie normalka( krzyżacy, inkwizycja itd...).
Szkoda, że ci co wszędzie widzą spiski i manipulacje, jakoś nie dostrzegają, że są codziennie poddawani manipulacjom i socjotechnikom jakimi jest przesycony program Tv Trwam i Radia Maryja.
Niestety szkoda, że ludzie prawdziwie religijni, nie mają żadnej alternatywy i jeśli chcą tak jak moja mama, pomodlić się razem ze wspólnotą nawet w czasie Różańca poddawani są socjotechnice, która na pozór wydaje się nieszkodliwa ale jak widać daje swoje owoce ( chodzi o określenie typu módlmy się za nieprzyjaciół kościoła św., które wydaje się nieszkodliwe ale tak naprawdę "wdrukowuje" poczucie wyższości, i lepszości w przeciwieństwie do adresata, który z automatu staje się zły i niegodny - czy ktoś tu w ogóle widzi Chrystusową miłość i kochanie wszystkich bliźnich, także nieprzyjaciół. Prawidłowo powinno być np. "módlmy się za wszystkich ludzi" z takiego sformułowania nie wypływa podział, i jest to bliższe ideom Chrystusa, niż jak w pierwotnej wersji diabła - przypominam, że diabeł to ten, który dzieli)

Komentarz został ukrytyrozwiń
issa
 • issa
 • 13.07.2012 19:14

Z rączki do rączki. Manna z nieba.
Pięknieje Polska, coraz to nowy
pałac na horyzoncie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bizarre
 • bizarre
 • 13.07.2012 18:32

To od zawsze brzydko smierdzialo, ale teraz trzeba powiedziec wprost, ze to syf. Kto w tej Polsce kochane rzadzi? Dlaczego wszyscy rzadzacy maja "gdzies" Polakow? Czyje interesy w tym sie licza? Naprawde tragedia i kolejna porazka...
Smutnu to obraz Polski...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.07.2012 16:29

Tam gdzie łapy macza Platforma; tam zawsze wyniknie afera ! To antypolska partia ,o dziwo z rodowodem Solidarności, ale zabarwionej zdradą w Magdalence!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.