Facebook Google+ Twitter

Afera z PO na Wykopie. Nabijają sztucznych fanów na Facebooku?

8578 nowych fanów na Facebooku w mniej niż tydzień. Czy Platforma Obywatelska bije rekordy popularności w internecie? Niekoniecznie.

Sonda

Co o tym sądzisz?

 / Fot. Πρωθυπουργός της Ελλάδας, PL Przemek, CC 2.0Jeden z użytkowników Wykopu odkrył, że Platforma Obywatelska nabija sztucznych fanów na Facebooku. Partia wykorzystuje do tego aplikację konkursu "Euro Staż". 16 zwycięzców programu pojedzie na płatny staż do Parlamentu Europejskiego. O tym, kto wygra zdecydują internauci. Aby oddać głos, trzeba wypełnić formularz: podać swoje dane, adres e-mail, województwo, odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego uważasz, że twój kandydat powinien wygrać" oraz... polubić profil na Facebooku. Profil programu "Euro Staż", ale jak się okazuje, jest on powiązany z profilem partii.

W internecie zawrzało. W maju partii przybywało średnio 19 nowych fanów tygodniowo. Ostatnio... 8578. Nie da się tego nie zauważyć, dlatego internauci są oburzeni. Administrator profilu już wystosował komunikat, w którym stwierdził, że konkurs jest zgodny z regulaminem serwisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Mój komentarz do sprawy jako developer aplikacji na Facebooku: http://polishwords.com.pl/blog/2013/eurostaz-po-sympatyczna-farma-fikcyjnych-fanow-zebrolajkow/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja lubię i jedno i drugie. U nas w GOK jest mnóstwo ciekawych imprez i innych, ale to na Facebooku dowiaduję się na bieżąco od znajomych jak wygląda sytuacja w innych krajach, albo ze strony organizacji o nazwie (tłumaczę z grubsza) "Społeczna Koalicja Sieciowa" wiadomości, które media "mainstreemowe" z różnych przyczyn pomijają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo lubię osiedlowe domy kultury, ale jak już napisałem...co kto lubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Facebook proszę Panów to taki portal gdzie można dowiedzieć się mnóstwo o tym co dzieje się na świecie i łatwo poznać ludzi ze wszystkich kontynentów. Na FB niemal wszystkie firmy mają swoje strony i można odnaleźć na ich temat wszelkie potrzebne informacje. Również tam można pomóc w oddawaniu psów ze schroniska, i w ogóle w organizowaniu różnych pożytecznych rzeczy. Kiedyś były osiedlowe domy kultury i targ, a teraz mamy FB.

A co do danych osobowych, to się ich udostępnia tyle ile się chce. Nie ma obowiązku wpisywać absolutnie wszystkiego. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wiesław Tuszyński. Facebook ? słyszałem gdzieś o tym, podobno ludzie dobrowolnie przekazują tam swoje dane osobowe, a parę firm zbija na handlowaniu nimi duże pieniądze. Poza tym piszą, co kiedy robią. Więc tego za bardzo nie rozumiem, ale ...co kto lubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A cóż to jest ten Facebook i kto z niego korzysta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Staże w Parlamencie Europejskim faktycznie są . Podania należy składać w sekretariacie Europarlamentu.
Europarlamentarzyści też mogą ufundować staż z własnych dochodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieładnie PO!!! Sam nieświadomie zasiliłem grono "miłośników", głosując na eurostaż syna mojej koleżanki. Dzięki temu artykułowi dowiedziałem się, że ktoś mnie robi w konia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W moim nie wyskakuje, bo po prostu nie "polubiam" czegoś czego nie można obejrzeć przed kliknięciem "rączki". Na ogół otwieram taki link w drugiej przeglądarce gdzie nie jestem zalogowany i patrzę co to.
Na Facebooku często pojawiają się teraz przypadki wręcz kuriozalne, gdzie np. pod tytułem : "lubisz koty - polub naszą stronę!" (z dołączonym obrazkiem kota) kryje się agencja ubezpieczeniowa... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale przecież to wyskakuje w dzienniku aktywności od razu, że polubiliśmy szajs, którego nie mieliśmy zamiaru :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.