Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2166 miejsce

Afera zbożowa na Wykopie: festiwal banowania użytkowników. To koniec Wykopu?

Od soboty na Wykopie wrze. Wszystko z powodu jednego komentarza, który 3 lata temu popełniła administratorka serwisu. Trwa festiwal banowania, a sieć się zastanawia: to koniec Wykopu? Relacjonujemy na żywo aferę zbożową!

Sonda

Co sądzisz o tej aferze?

W sobotę na Wykopie użytkownik Mehqods opublikował stary komentarz jednego z administratorów serwisu. Elfik32, bo taki nick przyjęła administratorka serwisu, napisał ten post 3 lata temu. Komentarz brzmiał: "Faktycznie sperma musi mieć właściwości odmładzające ponieważ ostatnio coraz częściej słyszę pytanie "a ty dziewczynko masz dowód osobisty?". Jak można się domyślić, szybko zniknął ze strony, a Mehqods został zbanowany - permanentnie.

Czytaj także: Użytkownicy Wykop.pl protestują przeciwko działaniom administratorów

Festiwal banowania trwa

Użytkownicy natychmiast zareagowali i zaczęli szukać innych kompromitujących komentarzy administratorki. Te także zostały usunięte, a dodający je użytkownicy zablokowani. Również permanentnie. Rozpoczęła się szaleńcza gonitwa: użytkownicy dodawali posty, administratorzy usuwali je i banowali autorów. Szczegóły afery przeczytacie tutaj.

"Sajgon totalny". Internauci przejęli kontrolę nad Wykopem

Godz. 16.03 Sytuacja się nie zmienia. Internauci nadal szaleją, jak grzyby po deszczu powstają kolejne materiału. Obecnie na Wykopie króluje temat: "Serwis kasuje i banuje, użytkownicy odpowiadają zbożem".

Godz. 15.44 - Strzał w kolano, pora omijać Wykop szerokim łukiem - napisał na Facebooku Rafał. Czy rzeczywiście to koniec serwisu? Dlaczego administratorzy wciąż milczą?

Godz. 15:30. O aferze zbożowej pisze coraz więcej serwisów. Wszyscy o tym mówią, a Wykop milczy. Dobre Programy powołują się na naszą relację!

Godz. 15.21. Internauci szydzą z administratorów i szaleją na stronie głównej Wykopu. "Tony zboża na drodze", "Zbieramy na zbożny cel - fotografia dla Elfik" czy "Pożar pola ze zbożem" to tylko niektóre z treści i linków, które możemy teraz zobaczyć.

Godz. 15:07. Jedno jest pewne: administracja serwisu nie może udawać, że nic się nie stało. To najgorsze wyjście, pokazujące, że nie liczy się z użytkownikami. Jak rozwiąże spór?

Godz. 14:50. W ciągu ostatnich kilku godzin serwis zamienił się w agregator linków o zbożu. Administratorzy chyba nie chcą zauważyć, że nie odpowiadając internautom, sami sobie wyrządzają szkodę. Najwyraźniej zapomnieli o kluczowej kwestii: serwis tworzą użytkownicy. Ci mają dość i grożą, że odejdą do konkurencji. Co dalej?

Godz. 14.39. Internauci komentują sytuację także na fanpejdżu Wykopu. Pokaz dziecinnego zachowania administracji trwa od wczoraj - napisał Wiktor.

Zbożowe szaleństwo na Wykopie

Strona główna Wykopu to jeden wielki chaos. Użytkownicy szaleją i prześcigają się w dodawaniu postów zbożowych. I tak, możemy zobaczyć wykresy, prezentujące udział państwo w światowych zbiorach zbóż, zobaczyć zdjęcia zboża National Geographic, a nawet przeczytać opowiadanie o zbożu lub zobaczyć jak się zaplata kłos

Godz. 13.42 Sentione.pl odnotowało już nagły wzrost zainteresowania słowem "zboże". Jeszcze wczoraj cytowano je w 520 wypowiedziach, dziś w południe już w 3608. Większość wypowiedzi jest pozytywnych.

Godz. 13.30Strims.pl poszedł już krok dalej i pokazuje zdjęcie administratorki, przez którą zaczęła się cała afera zbożowa.

Sajgon totalny, nie przypominam sobie historii, żeby w serwisie wielkości wykopu w ciągu 24h użytkownicy przejęli totalną kontrolę - pisze slawekwch.

Godz. 12 Internauci mocno komentują zdarzenie. Zjawisko to może pokazywać realne zagrożenie dla każdego serwisu społecznościowego. Pojęcie wirtualnego buntu nabiera tutaj na znaczeniu - napisał użytkownik Soprano na forum.optymalizacja.com. Zgadzacie się z nim?

Antyweb zastanawia się, co dalej z serwisem.

Kto wygra: admini czy użytkownicy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

O te zdjęcia poszło: http://strims.pl/s/Elfik32/tw/aup8aj/te-slawne-nagie-zdjecia-administratorki-wykopu

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.wykop.pl/link/1518791/zboze-po-czesku-tlumaczenie-dla-zboze-slownik-czeski/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak można się domyślić, szybko zniknął ze strony (...)"
Nie zniknął, nadal jest:
http://www.wykop.pl/link/244140/pij-sperme-bedziesz-dluzej-zyl/#comment-1575749

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.