Facebook Google+ Twitter

Afera zbożowa na Wykopie zamieniła się w betonową. Trwa konflikt z użytkownikami serwisu

Było zboże, jest beton - tak w skrócie można podsumować sytuację w serwisie Wykop. Trwa konflikt między użytkownikami, a administracją.

Sonda

Wykop wszedł w fazę "betonową". Jaka będzie następna?

 / Fot. Zrzut ekranu: Wykop.plKonflikt rozpoczął się w weekend, kiedy jeden z użytkowników opublikował komentarz administratorki o wdzięcznym nicku Elfik32 sprzed 3 lat. Rozpoczęło się banowanie. Światło dzienne ujrzała po raz kolejny naga sesja zdjęciowa adminki. Pozowała ona w zbożu, więc właśnie ono stało się motywem przewodnim nietypowego protestu. Od tego momentu Wykop został zdominowany przez znaleziska związane z roślinami uprawnymi.

Szef Wykopu próbował załagodzić sytuację


Wkrótce głos zabrał Michał Białek, dyrektor Wykopu. "Wszyscy wiemy, ze internet jest miejscem, w którym jak już się pojawi informacja, to nie ma szans by z niego zniknęła. Podobnie jest w tym przypadku. Ania jakiś czas temu popełniła kilka komentarzy i działań, których obecnie, będąc bardziej świadoma internetu, by zapewne nie popełniła. Miedzy innymi dlatego zanim dołączyła do naszego zespołu postanowiła osunąć z portfolio "zbożową" sesję" - mogliśmy przeczytać.

Czytaj także: Afera zbożowa na Wykopie: festiwal banowania użytkowników. To koniec Wykopu?


W dalszej części swojego tekstu Białek tłumaczył motywy działania administracji i przyznał, że były momenty, gdy zareagowano zbyt emocjonalnie. "Możliwym jest, ze z uwagi na emocjonalny charakter sprawy, nasza moderacja popełniła błędy. Jeżeli tak było, zobowiązuje się, ze bany zostaną cofnięte, a użytkownicy w imieniu moderacji przeproszeni." Dodał jednak, że nie będzie tolerancji dla szkalowania jakiekolwiek użytkownika serwisu.

Widły nie pomogły. Dziś Wykop jest "betonowy"


Szefostwo Wykopu próbowało obrócić kryzys w żart. W logo serwisu wkomponowano widły, żeby podkreślić związek z aferą zbożową. Gdy dziś wejdziemy na Wykop.pl zobaczymy kolejny motyw przewodni. Jest nim... beton. "Beton – Czyli podstawa wykopu . Niereformowalny" - to jedno ze znalezisk, które linkuje do artykułu w Wikipedii na temat kompozytu używanego w budownictwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Pierdoły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za odsyłanie do W24 dostałem bana na kilka dni, za umieszczanie linków tylko do W24 zbanowano mnie na miesiąc. Za wrzucanie ponowne w dużej mierze na swojego bloga i W24 oberwałem ostrzeżenie o złych tagach i znów ban na klika dni.

Teraz wziąłem czynny udział w "aferze zbożowej". Jak wstawili każdemu z użytkowników w tagi na czarną listę słowo "zboże" to tekst od razu leciał do kosza. Zacząłem pisać o uprawie truskawek i wstawiłem kilka odsyłaczy, jako powiązane...i znów "banan" na kilka dni.

Wykop - społeczność tworzona dla moderatorów i dla ilości. Jeśli lubisz być przedmiotem, a nie podmiotem to Wykop jest miejscem idealnym.

Szanowny Wykopie - A kwiatki Ci w... ręce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

nastała moda (a raczej głupota) na pokazywanie cycków i ogolonych piczków - nie widzę w tym żadnej afery. Zamiast zareagować u administracji strony by przywołali do porządku moda to ktoś najzwyklej w świecie się mści. A co do zdjęć: naga baba w zbożu - temat równie popularny co zachód słońca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro powołujecie się na oglądalność z googla i innych serwisów, twierdząc , że strona główna nie ma wpływu na ilość odsłon, to jaka przeszkoda wrócić do dawnej formy? Skończyć z tym chaosem? gdzie dwa razy widnieje ten sam art, kiepski na dodatek. dlaczego psuć coś co było dobre i ludzie sobie chwalili?
Pięć, słownie 5 miesięCy, twierdzicie, że przecież pierwsza strona o niczym nie decyduje. To cholera jasna dlaczego pozostajecie przy tej niechcianej i nielubianej, bałaganiastej.... no i w ogóle do kitu.? Poza dwoma osobami zadowolonymi nie widziałam więcej nikogo. I twierdzicie , że nie jesteśmy w konflikcie? Autorzy sobie , a Admin, właściciel sobie. Nie wiem. czy to już beton czy tylko ściana. Ale po 5 miesiącach coś lub ktoś skruszeje. I chyba o to chodzi.
Jesteśmy w konflikcie. A jakże, Tylko tutaj coś wszyscy ruszają się jak muchy w smole i bez "ciała" nagiego ;))) dosłownie i w przenośni, adrenaliny w tym konflikcie nie będzie, że o ogniu nie wspomnę ;)))))) eh... szkoda słów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to mówią: Tylko krowy nie zmieniają swoich poglądów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle,i całe szczęście, ;))) bo przecież, to nie chodzi o osobisty konflikt, bo rzeczywiście takiego nie ma, ani z Tobą ani z żadną konkretną osobą z czarną tabliczką.
Wszyscy wiemy o czym myślę i mówię... na szczęście macie młody zespół więc jest szansa na jakiś stript's . ;p aby zdobyć dla serwisu sympatię autorów. ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, to nie jest temat zastępczy. Tym tematem od soboty żył cały internet. To ważne wydarzenie dla wszystkich, którzy aktywnie uczestniczą w życiu jakiegoś serwisu. Zachęcaliśmy autorów do dyskusji, zastanawialiśmy się, jakie będą konsekwencje buntu społeczności. Szkoda, że nikt nie podjął tematu.

Przypominam też, że przynależność do grona autorów W24 nie jest przymusem ani karą. Każdy jest tutaj dobrowolnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mi się wydaje, że dla w24 to temat zastępczy. Popatrzcie jak źle jest u innych i doceńcie nasz serwis - to przesłanie płynące między wierszami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu?
Jesteś ze mną w konflikcie :)
Ja nic nie wiem o tym....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj prawda, prawda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.