Facebook Google+ Twitter

Afery we Włoszech ciąg dalszy. Inter straci tytuł?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-02 20:36

Według włoskiego dziennika „La Repubblica” Christian Vieri złożył wniosek do sądu o odebranie Interowi tytułu mistrza Włoch za sezon 2005/2006. Piłkarz był zawodnikiem mediolańczyków w latach 1999-2005.

 / Fot. Roberto Vicario, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Christian_Vieri.jpg&filetimestamp=20071001113142Vieri podczas ostatniego roku pobytu na San Siro miał być podsłuchiwany. 36-letni piłkarz już złożył cywilny pozew przeciw Interowi Mediolan i firmie Telecom Italia.

Jaki związek ma szpiegowanie swojego piłkarza z możliwością utraty tytułu mistrzowskiego? Daniel Boungiorno, adwokat Vieriego twierdzi, że klub naruszył Kodeks Sportowy, a konkretnie jego 18. artykuł. Zgodnie z nim naruszenie statutu lub prawa krajowego skutkuje odebraniem tytułu.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Inter tytuł w sezonie 2005/2006 zdobył przy zielonym stolik. Ukarany za aferę korupcyjną Juventus stracił mistrzostwo na rzecz mediolańczyków. Jeśli doszłoby do odebrania tytułu Interowi, beneficjentem okazałaby się AS Roma. To właśnie jej przyznano by mistrzostwo sezonu 2005/2006.

Działania Vieriego wywołały burzliwą dyskusję na Półwyspie Apenińskim. Ledwie Włosi zdążyli uwierzyć, że poradzili sobie z aferą Calciopoli, a już na wierzch wychodzą kolejne praktyki niezgodne z prawem. Włosi rwą włosy z głowy, zastanawiając się, jaką rolę przypisać w sprawie należy Massimo Morattiemu, prezesowi Interu.

Jak się okazuje, nie wszystkie grzeszki z przeszłości zostały ujawnione, podczas tak chwalonego w Polsce rozrachunku z aferzystami, którego dokonali Włosi.

źródło:goal.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.