Facebook Google+ Twitter

Afgańczyk w Nowej Dębie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-01 18:58

W środę sąd podjął decyzję o umieszczeniu mężczyzny w ośrodku dla cudzoziemców na najbliższe 90 dni. Tam młody Afgańczyk znajdzie schronienie. W tym czasie władze polskie będą się starały potwierdzić w Afganistanie tożsamość 19-latka.

Straż Graniczna wyjaśni, kim jest obcokrajowiec, który nielegalnie przekroczył granicę kraju. W poniedziałek 30 marca br., policjanci z Nowej Dęby zostali powiadomieni o odnalezieniu młodego mężczyzny. Jak informuje właścicielka firmy przewozowej - Dorota Siekierka - „Turysta” przez całą drogę znajdował się pod podwoziem autokaru. Dopiero gdy autokar wjechał na kanał, pracownicy firmy która wykonywała przegląd ujrzeli obcokrajowca pod podwoziem autobusu. Sprawa jest świeża, dlatego wielu szczegółów nie znają jeszcze sami policjanci. Z mężczyzną nie można się dogadać, gdyż nie posługuje się on językami obcymi.

- Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, ani rzeczy mogących wskazywać na jego narodowość. Nie wiadomo na razie kiedy i gdzie wsiadł do autokaru, czy ktoś mu w tym pomógł - mówi komisarz Beata Jędrzejewska - Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

Dziś sąd podjął decyzję o umieszczeniu mężczyzny w ośrodku dla cudzoziemców na najbliższe 90 dni. W tym czasie władze polskie będą się starały potwierdzić w Afganistanie tożsamość 19-latka, który nie ma przy sobie żadnych dokumentów.

Według doniesień z lokalnej prasy wynika, że podczas przesłuchiwana w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu rozpłakał się mówiąc - że stracił wszystkich swoich bliskich - zabili ich Talibowie.

Mateusz Urbaniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.