Facebook Google+ Twitter

Afganistan: 1100 więźniów uciekło z więzienia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-14 07:56

Ponad 1100 osób uciekło z więzienia w Kandaharze w Afganistanie. W nocy grupa rebeliantów wysadziła w powietrze główną bramę więzienia. Wśród zbiegów jest około 400 talibów.


Rebelianci podjechali przed więzienie ciężarówką i zdetonowali samochód tuż przy głównej bramie. W wybuchu zginęło co najmniej 15 strażników, a eksplozja zniszczyła bramę i pozostawiła ogromną wyrwę w ziemi. W ciągu następnych minut z więzienia uciekła większość przetrzymywanych. Szacuje się, że wśród co najmniej 1100 zbiegów jest 400 talibów.

Więzienie na zachodnich obrzeżach Kandaharu miało opinię jednego z najcięższych w Afganistanie. Wyroki odsiadywali tam zarówno pospolici przestępcy, jak i talibowie walczący z afgańskimi i NATO-wskimi wojskami. Kilka tygodni temu dwustu rebeliantów przeprowadziło trwający tydzień strajk głodowy. Więźniowie odmówili przyjmowania posiłków i zaszyli sobie usta, domagając się sprawiedliwych procesów.

Kandahar uważany jest za matecznik talibów. Po ataku na więzienie w mieście i okolicach wprowadzono alarm. Ulice patrolują policjanci i żołnierze, a w poszukiwaniach zbiegów pomaga NATO-wski śmigłowiec. Mieszkańcom Kandaharu nakazano zostać w domach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.