Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Amerykanie pomogą polskim żołnierzom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-15 21:36

Amerykanie z elitarnej 101. Dywizji Powietrzno-Desantowej będą pomagać polskim żołnierzom w Afganistanie. W sierpniu do prowincji Ghazni, gdzie stacjonują Polacy, przyjedzie tysiąc amerykańskich żołnierzy. Wzmocnią oni nasz kontyngent w czasie, gdy najprawdopodobniej w Afganistanie toczyć się będą ciężkie walki z talibami.

Według "Gazety
Wyborczej", Amerykanie zostaną skierowani do wschodnich regionów prowincji Ghazni. Ale jak wyjaśnia generał Cezary Podlasiński z Dowództwa Operacyjnego, dowodzić nimi będą Polacy. - Żeby nie było żadnych niejasności, dowódca batalionu będzie podlegał rozkazom dowódcy polskiej brygady - dodaje gen. Podlasiński.

Wzmocnienie polskiego kontyngentu cieszy również dowódców afgańskich wojsk w Ghazni, których szkolą Polacy. Jak mówi generał Abdul Khaliq, dowódca 203. Dywizji Afgańskiej Armii, Amerykanie pomogą nie tylko militarnie. - Taka decyzja jest bardzo pomocna. Amerykanie razem z Polakami pomogą nam również w sferze ekonomicznej. Ich ludzie będą pracować przy odbudowie Ghazni - szkół, szpitali czy dróg - twierdzi afgański generał.

Amerykańscy komandosi służyli już z Polakami w Afganistanie dwa lata temu, tuż przed przejęciem przez naszych żołnierzy prowincji Ghazni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.