Facebook Google+ Twitter

Afganistan. Barbara, Flora i Gaja strzelają wyjątkowo donośnie

- Najważniejsze jest nasze zgranie i celność – mówią polscy artylerzyści z bazy Warrior. Kilka razy w tygodniu otwierają ogień do afgańskich rebeliantów.

Zastrzegają się: - Mamy mnóstwo ograniczeń – mówią dla Wiadomości24pl. - Celujemy kilkaset metrów od mieszkalnych budynków i musimy mieć pewność, że nasz pocisk nie chybił. Nikt z nas nie może popełnić błędu.

Odpowiadają na ostrzał bazy wojskowej przez rebeliantów. - Jeżeli tylko dostaną informację o miejscu, z którego do nich strzelano, ładują armatnohaubice samobieżne Dana – dodaje dla Wiadomości24pl, ppor Anna Wisłocka z sekcji informacyjno-prasowej.

- Ostatnio – konkluduje Wisłocka – w godzinach nocnych pluton ogniowy dostał sygnał. Artylerzyści czekali w bojowych wozach. Grupa afgańskich „kopaczy” rozpoczęła podkładanie improwizowanych ładowników wybuchowych przy jednej z dróg. Nasi żołnierze oddali celny strzał, tak, aby nie zagrozić cywilnej ludności.

Precyzją celnego strzału popisali się także przy udaremnieniu ucieczki rebeliantów, którzy o wykonaniu strzału w kierunku polskiej bazy, próbowali wmieszać się w lokalnych mieszkańców. Nikt nie został ranny, a wysłane siły szybkiego reagowania - zatrzymali sprawców.

Artylerzyści wywodzą się z dywizjonu artylerii samobieżnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza wchodzącej w skład „Czarnej Dywizji” Kawalerii Pancernej.

Żeńskie imiona nadali dla 152 mm armatnohałbicv, które w bazie Warrior stacjonują na „rancho Barbary”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

marcin
  • marcin
  • 11.05.2011 08:48

"Duma polskiej armii".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urwana główka dziecka
  • Urwana główka dziecka
  • 10.05.2011 22:21

Nawet jeśli nazwą te działa Krówka, Myszka i Koteczka, nie zmieni to faktu, że zabijają z nich, urywają głowy, ręce i nogi. A gadanie, że robią to tylko "rebeliantom" to już szczyt zakłamania. Mordują ludzi i tyle. No, jeszcze coś biorą za to kasę z naszych podatków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.