Facebook Google+ Twitter

Afganistan. "Czarna Dywizja" zatrzymuje kolejnych rebeliantów

Polscy żołnierze aresztowali kolejnych rebeliantów podejrzewanych o działalność terrorystyczną, w tym porwania ludzi i napady na konwoje z pomocą żywnościową. Zatrzymano, w ciągu kilkudziesięciu dni, ponad 40 osób.

Afganistan / Fot. Ministerstwo Obrony Narodowe/http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Polish_Army_soldiers_in_Afghanistan.jpg&filetimestamp=20090415010351To rezultat ostatnich działań operacyjnych w prowincji Ghazni przeprowadzanych przez żołnierzy VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, wywodzących się z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, popularnej "Czarnej Dywizji".

Dwóch z zatrzymanych, to groźni przestępcy. Ciążą na nich zarzuty licznych porwań ludzi. Są to także najbliżsi współpracownicy jednego z terrorystów, który znajduje się na specjalnej liście najbardziej poszukiwanych rebeliantów w Afganistanie - liście JPEL (Join Priority Effects List).

- Mają wysoką pozycję w hierarchii siatki terrorystycznej prowadzącej działalność na terenie prowincji Ghazni - informuje Wiadomości24.pl, szef sekcji informacyjno-prasowej PKW, kpt Dariusz Kudlewski.

Przy zatrzymanych znaleziono wiele dowodów świadczących o ich przynależności do organizacji antyrządowej, jednocześnie potwierdzono, że obaj brali udział w licznych porwaniach współobywateli, za których później żądali wysokiego okupu.

- Prawdopodobnie właśnie w miejscu zatrzymania przez naszych żołnierzy przetrzymywali porwane osoby - mówi Kudlewski.

Odnaleziono, przygotowane w ziemi pod budynkami kryjówki, miejsca, które miały pomóc w szybkim i sprawnym ukryciu się. Tu też przetrzymywano porwanych.
Sprawna akcja polskich żołnierzy w trakcie nocnej operacji spowodowała, że terroryści nie zdążyli skorzystać z przygotowanych kryjówek.

W tych sprytnie przygotowanych kryjówkach, co podkreśla kapitan Kudlewski, odnaleziono także towary, które wcześniej zginęły z cywilnych konwojów. - Potwierdza to, że terroryści zajmują się również pospolitą działalnością przestępczą, okradając mieszkańców prowincji i konwoje z pomocą dla najbiedniejszych Afgańczyków - komentuje szef sekcji informacyjno-prasowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.