Facebook Google+ Twitter

Afganistan. Dwaj Polacy zginęli w wyniku eksplozji miny-pułapki

Na skutek wybuchu miny-pułapki pod polskim transporterem, zginęło dwóch Polaków: st. szeregowy Marcin Pastusiak i Marcin Knap, cywilny ratownik medyczny. Dwaj inni polscy żołnierze są ranni. Trafili do szpitala. Kilka innych osób otrzymało pomoc ambulatoryjną.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. MON, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Operacja_Passage_Afganistan.jpg&filetimestamp=20090415184036, domena publicznaDo wypadku doszło w prowincji Ghazni, podczas patrolu żołnierzy Operacyjnego Zespołu Doradczo-Łącznikowego POMLT z Qarabagh. Pod polskim Rosomakiem wybuchła mina-pułapka - informuje portal TVN24

Na miejsce zdarzenia dotarły śmigłowce medyczne oraz Siły Szybkiego Reagowania (lądowy i powietrzny patrol QRF). Ranni i poszkodowani trafili do szpitala koalicyjnego w Bagram.

O wydarzeniu poinformowano już rodziny poległych i rannych.

St. szer. Marcin Pastusiak, miał 26 lat. Był kawalerem. Marcin Knap miał 34 lata, był żonaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

edew
  • edew
  • 24.01.2011 10:36

giną polacy dla amerykanów. bo to w końcu polska wojna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polskie wojny zagraniczne to akurat nie sprawa Kaczyńskiego. Należy jednak zwrócić uwagę, że godzą one wszystkie zwaśnione strony polskiego życia politycznego. W sposób jednoznaczny wskazują na kryteria ważności tzw "elyt" którymi kierują się te "elyty". Znów są najmądrzejsi, a naród to ciemna hołota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mgery
  • mgery
  • 23.01.2011 17:13

jaki nasz jest interes żebyśmy byli w afganistanie ciekawe czy rodziny dostaną też po250 tyś bo coś mnie się zdaje że nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie da się bezkarnie brać udziału w wojnie. Taka jest cena wojny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 23.01.2011 14:02

Kolejne ofiary "polityki" Kaczyńskich-polityka na stojąco;wleźć do tył...a Amerykanom i wysłać na amerykańską wojnę polskich zołnierzy.Jakby ktoś juz zapomniał to warto przypomnieć,ze Polacy swoje NATO-wskie zobowiązania wypełnili w Iraku,do Afganistanu nie musieliśmy jechać.Ale czego to się nie robi za uściśnięcie dłoni prezydentowi USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zolnierz
  • zolnierz
  • 23.01.2011 13:42

Panie Jelinek: pan to potrafi na każdego napluć? Czy myśli pan, że ci żołnierze nie mają co robić tylko umieszczać laurki na stronie???? Właśnie stracili kolegów. Może trochę ciszej nad trumną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od r. 2007 zginęło w Afganistanie 23 polskich żołnierzy. Jednorazowe odszkodowanie, według wytycznych MON, przysługujące rodzinie za śmierć żołnierza, w przypadku gdy uprawniony jest małżonek lub dziecko, wynosi w wysokości 18-krotnego przeciętnego wynagrodzenia; w przypadku, gdy uprawniony jest małżonek i więcej dzieci – 18-krotnego wynagrodzenia, zwiększonego o 3,5-krotnego przeciętnego wynagrodzenia na każde dziecko. Natomiast odszkodowanie za każdy procent doznanego stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu przysługuje rannemu żołnierzowi w wysokości 20% przeciętnego wynagrodzenia. To w obliczu tragedii są dla rodziny zawiłe i jednak skomplikowane procedury. I jeszcze jeden fakt: do tej pory ani na oficjalnej stronie MON, ani także na stronie prasowej sekcji PKW Afganistan – ani słowa o śmierci naszych żołnierzy, nie wspominając już o kondolencjach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 23.01.2011 10:24

Bardzo ciekawy jestem czy rodziny poległych żołnierzy, wykonujących swoje obowiązki służbowe a nie latających samolotami aby zaspokoić czyjeś ambicje, otrzymają takie same odszkodowania jak rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Jeżeli nie to świadczy o tym, że w Polsce są równi i równiejsi. Czyli nic się nie zmieniło i nie mówmy już więcej o sprawiedliwości i "Solidarności". To tylko slogany dla "przypadkowego" społeczeństwa, którego niestety i ja jestem członkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedynie, natychmiastowe wycofanie wojsk z Afganistanu. Wtedy już nikt z Polaków nie zginie. Niech politycy jadą tam walczyć na froncie. Szybko podjęliby decyzje o wycofaniu wojsk.OKUPANCI!!! Szkoda dzieci, matek, żon:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani nasz kraj ani my nic z tego nie mamy. Prócz tego, że się utytłaliśmy jak kiedyś na San Domingo.
Bronić amerykańskich popapranych interesów, a ich firmy pewnie nieźle żyją również z broni dostarczanej talibom. Źródła wojny nie leżą przecież w Afganistanie. Tam jest tylko najwięcej śmierci.
Rodziny dostaną odprawy, dowódcy i elyty medale. Nawet międzynarodowe.
Polska kaput :
link
O wyjściu z tej wojny była już mowa wielokrotnie. Bardzo mocno się rok temu angażował dzisiejszy prezydent Komorowski - miało to nastąpić natychmiast. Przez parę miesięcy ten termin znów się przesunął o kilka lat.
PO i inni budują potęgę Polski na piaskach najpierw Iraku a teraz Afganistanu.
Szkoda, że nie robią tego z równym zaangażowaniem u nas.
Może to dla nich już nie ojczyzna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.