Facebook Google+ Twitter

Afganistan. Dwóch polskich żołnierzy zginęło. Wielu jest rannych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 20:42

W Afganistanie w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego zginęli dwaj polscy żołnierze, a czterech zostało rannych, w tym jeden ciężko. Do zdarzenia doszło około godziny 14 naszego czasu, na terenie prowincji Wardak, na drodze Highway 1.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Jakub Borowski/PAPMajor Mirosław Ochyra - oficer prasowy Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych poinformował, że Polacy jechali w konwoju logistycznym, kiedy pod jednym z pojazdów MRAP eksplodowała mina-pułapka. Ładunek został umieszczony w asfalcie drogi. Był bardzo dobrze zamaskowany. Major dodał, że siła eksplozji była tak duża, iż pojazd został całkowicie zniszczony.

Na razie nie ma informacji, kiedy ładunek został podłożony, przez kogo i w jaki sposób został odpalony. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone.

W wyniku zdarzenia zginęło dwóch polskich żołnierzy, starsi szeregowi Radosław Szyszkiewicz i Szymon Graczyk. Obaj polegli byli żołnierzami V zmiany Polskich Sił Zadaniowych. W kraju służyli w 5 pułku inżynieryjnym w Szczecinie.

Na miejscu zdarzenia udzielono rannym pierwszej pomocy i natychmiast wezwano śmigłowce ewakuacji medycznej, które przetransportowały poszkodowanych żołnierzy do bazy w Ghazni. Najciężej ranny żołnierz przeszedł już operację.

Wojsko poinformowało już rodziny zabitych i rannych. Od początku operacji w Afganistanie zginęło 15 polskich żołnierzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Tak ale jaki jest sens tej wojny i pobytu Polskich żołnierzy....przydali by się bardziej w Czeczeni niż tam..Ale to moje zdanie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się,ale nasi żołnierze zdają sobie sprawę z ryzyka.Wojna niestety polega na zabijaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała ta misja to pomyłka...ile jeszcze zginie żołnierzy by wycofali nasze wojska ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie są skutki prowadzenia tego typu misji. To jest kolej rzeczy, tego nie da się uniknąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przekaz takich informacji jest wyjątkowy długi. Sytuacja miała miejsce o 14, a depesza jest z 20.42. Wiadomo, że z Afganistanem dzielą nas kilometry, ale mamy szybki internet i telefony. Dziwne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.10.2009 21:32

Lista poległych żołnierzy na różnego rodzaju misjach zagranicznych staje się coraz dłuższa http://www.pamiecipoleglych.mon.gov.pl/ Czy tak musi być???????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.10.2009 21:23

Więcej na temat kolejnej tragedii Afgańskiej http://www.tvn24.pl/-1,1623278,0,1,wybuchla-mina_pulapka--dwaj-zolnierze-zgineli,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.