Facebook Google+ Twitter

Afganistan: eksplozja talibańskiej bomby zabiła 15 osób

Do zamachu, w którym śmierć poniosło 15 cywilów doszło w prowincji Helmand, położonej w niebezpiecznym regionie południowego Afganistanu. Lokalne władze obwiniają Talibów.

Talibowie domena publiczna / Fot. bluuurghJak podaje dailyexpress.co.uk - Zamach miał miejsce w piątkowe popołudnie we wsi Khan Neshin. Ciężarówka wiozła pasażerów na pobliski bazar i najechała na przydrożną bombę, powodując jej detonację. ''To była potężna eksplozja. Ciężarówka została kompletnie zniszczona. Wszystkie ofiary to mężczyźni" – powiedział Daoud Ahmadi, rzecznik prasowy gubernatora prowincji Helmand. Ahmadi oskarżył o zamach Talibów, nazywając ich ''wrogami ludzi i kraju''.

NATO wzmocniło swoje oddziały w południowej części Afganistanu, szczególnie w prowincjach Helmand i Kandahar, czyniąc postępy w walce z Talibami. Wciąż jednak dochodzi do starć i rebelianckich ataków.

Tymczasem niespokojnie jest też w północnej części kraju w prowincji Kunduz.
Zamachowiec – samobójca ukradł policyjny wóz, w którym znajdowały się ładunki wybuchowe i detonował je blisko wojskowego punktu kontrolnego. Rzecznik prasowy prowincji Kunduz ogłosił, że śmierć poniósł tylko terrorysta, a rannych zostało 5 afgańskich żołnierzy i 9 cywilów. Siła eksplozji zniszczyła kilka okolicznych domów.

Okręg Chahar Dara, gdzie doszło do zamachu, jest najbardziej niestabilnym obszarem walki z Talibami w północnym Afganistanie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.