Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25673 miejsce

Afganistan. Groźny terrorysta schwytany w nocnej operacji

Był na szczycie najbardziej poszukiwanych rebeliantów. Mianowany został sędzią talibów w prowincji Ghanzi. Mimo ustawicznych stosowanych tricków i ostrożności - wpadł w ręce polskich wojsk specjalnych.

Sonda

Czy polscy żołnierze w Afganistanie:

Fot. ilustracyjna / Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej/Właściciel autorskich praw majątkowych do tego pliku zezwala każdemu wykorzystać go w dowolnym celu, pod warunkiem, że wAbdal Manan był do przedwczoraj nieuchwytny. Był specjalistą do maskowania, bacznie obserwował wszelkie loty zwiadowczych śmigłowców. Zmieniał co chwilę swoje kryjówki.

Manan był odpowiedzialny za zabójstwa osób współpracujących z afgańskimi siłami bezpieczeństwa i za ataki rebeliantów na siły koalicyjne ISAF. Najprawdopodobniej osobiście uczestniczył w porwaniu Koreańczyków w 2007 r. w dystrykcie Andar. Cieszył się sporym poparciem talibów, którzy nie tak dawno mianowali go na sędziego pośród swojego grona.

Znajdował się w czołówce listy poszukiwanych terrorystów w Afganistanie - JPEL: Join Prioriritized Effective List.

Kres jego działalności położyli misjonarze z IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Polacy likwidują podziemne składy amunicji w Afganistanie

- Schwytanie poszukiwanego rebelianta to także rezultat starannie zaplanowanej operacji – zaznacza dla Wiadomosci24pl, major Szczepan Głuszczak z sekcji informacyjno-prasowej. -
To także sukces wysokiego wyszkolenia pilotów śmigłowców z samodzielnej Grupy Powietrzno-Szturmowej.

Poszukiwany rebeliant był całkowicie zaskoczony operacją polskich żołnierzy. Nie stawiał żadnego oporu. Zatrzymano także trzech innych talibów podejrzanych o terroryzm. Po wstępnym przesłuchaniu – wszyscy zostali przekazani afgańskim służbom specjalnym.

- Tego samego dnia nasi żołnierze namierzyli i zlikwidowali skład amunicji i broni w dystrykcie Koghani w północnej części prowincji Ghanzi - dodaje major.

Major Głuszczak ponadto zaznacza, że ów wykryty sprzęt z pewnością byłby użyty do ataków na ludność cywilną, afgańskie siły bezpieczeństwa i na żołnierzy sił ISAF.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 27.05.2011 04:48

To Obama jest terrorystą,czy major Hubal też nim był?,co za hipokryzja.Polski rząd to banda żydowskich sługusów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za propaganda... Chwalą się że zamykają SĘDZIÓW i PARTYZANTÓW broniących swojej ojczyzny... i jeszcze bełkoczą że niszczą amunicję PARTYZANTÓW która by została użyta przeciwko cywilom - cyt. "do ataków na ludność cywilną" - których to cywilów ci partyzanci bronią przed okupantem... (bo faktycznie byłaby użyta przeciwko okupantom i kolaborantom, przy czym być może zginęliby bezstronni cywile, ale nie na taką skalę jak zabijają ich okupanci czy w innych krajach "stabilizacyjne" naloty NATO). Aż się wymiotować chce od takiej ciągłej zakłamanej prozachodniej propagandy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 21.05.2011 09:32

Może ktoś przypomni,bo zapomniałem:po co tam jesteśmy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* dla "misjonarzy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.