Facebook Google+ Twitter

Afganistan kiedyś i dziś - wizyta afgańskich kobiet w Polsce

14 września 2012 r. do Brytyjskiej Ambasady w Warszawie zaproszone zostały Afganki, które opowiadały o aktualnej sytuacji kobiet w ich kraju.

Ambasada Brytyjska gościła wiele znanych osobistości znających problem Afganistanu, oraz Afgańskie kobiety, które wyrażały swoje zdanie na temat obecnej sytuacji w swoich prowincjach / Fot. K.M. Ratschka14 września do Brytyjskiej Ambasady w Warszawie przybyły Afganki, które opowiadały o aktualnej sytuacji kobiet w ich kraju. Bardzo ciekawe spotkanie w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie / Fot. K.M. Ratschka

Spotkanie było częścią większej inicjatywy ambasady USA i polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Afgańskie kobiety biorą udział w działaniach Kongresu Kobiet broniąc ich praw na całym świecie. Ponadto pozytywnie Kobiety walczące o prawa swojej wolności z różnych prowincji Afganistanu w Ambasadzie Brytyjskiej / Fot. K.M. Ratschkawypowiadają o skutkach międzynarodowego zaangażowania w problemy Afganistanu. Jednak nie ukrywają, że ciągle jeszcze jest wiele do zrobienia. Ich wizyta w Polsce ma przekonać władze, że potrzebują one wsparcia.

Spotkanie kobiet z Afganistanu z Ambasadorem USA w Ambasadzie Brytyjskiej / Fot. K.M. RatschkaW spotkaniu udział wzięli: Jessica Glover Chargé d'Affaires Ambasada Wielkiej Brytani, Lee Feinstein - Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Jerzy Więcław były Ambasador RP w Afganistanie, Beata Górka z Urzędu Marszałkowskiego. Rozmowy prowadził Wojciech Cegielski z Polskiego Radia.

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.