Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Kłótnia Karzaia i Holbrooke'a

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-28 22:34

Prezydent Afganistanu miał wpaśc w gniew, gdy specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych do Afganistanu i Pakistanu zasugerował, że afgańskie wybory mogły zostać sfałszowane.

Do spotkania Hamida Karzaia i Richarda Holbrooke'a doszło w pałacu prezydenckim Kabulu dzień po ubiegłotygodniowych wyborach.

Amerykański wysłannik spotkał się wówczas w ambasadzie Stanów Zjednoczonych również z głównym rywalem afgańskiego prezydenta Abdullahem Abdullahem. Trzygodzinne spotkanie z Abdullahem przebiegło spokojnie, natomiast Karzai w czasie rozmowy z Amerykaninem miał stracić panowanie nad sobą.

Wysłannik Waszyngtonu miał bowiem zasugerować, że wybory w Afganistanie mogły zostać sfałszowane i wezwał prezydenta Afganistanu do zaakceptowania wyników, nawet gdyby okazało się, że nie wygrał on w pierwszej rundzie.

W odpowiedzi Karzai oskarżył Amerykanów o próbę doprowadzenia do drugiej tury wyborów. Rozmowa przerodziła się w kłótnie.

Źródła dyplomatyczne twierdzą, że obaj panowie natychmiast dokończyli swoje desery i rozeszli się. Rzeczniczka ambasady amerykańskiej w Afganistanie zaprzecza, żeby pomiędzy oboma politykami doszło do sprzeczki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.