Facebook Google+ Twitter

Afganistan po wypowiedzi Sikorskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 17:55

- Polscy żołnierze w Afganistanie nie mają żadnych sygnałów o zwiększonym zagrożeniu - mówi wysłannikowi Polskiego Radia dowódca naszych wojsk, generał Grzegorz Buszka. Mimo gróźb ze strony bojówek Gulbuddina Hekmatiara, polscy żołnierze wykonują te same zadania, co do tej pory. Nie podniesiono też stanu gotowości bojowej.

Dwa dni temu jeden z rzeczników Hezb-e-Islami zapowiedział ataki na polskich żołnierzy w związku z wypowiedzią Radosława Sikorskiego. Minister spraw zagranicznych stwierdził, że szef ugrupowania Gulbuddin Hekmatiar powinien zostać osądzony za zbrodnie wojenne.

Generał Grzegorz Buszka nie spodziewa się, żeby zapowiedzi Hezb-e-Islami mogły się sprawdzić. W rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia mówi jednak, że Hekmatiar może chcieć wykorzystać propagandowo ataki innych grup rebeliantów. - Jestem przekonany, że ten pan będzie przypisywał sobie każdy atak na nasz pododdział jako swój sukces. Co wcale nie oznacza, że akurat jego ugrupowanie taki atak wykona. Należy się z tym liczyć - powiedział generał Buszka.

Wypowiedź Radosława Sikorskiego była szeroko komentowana w afgańskich mediach. Większość dziennikarzy chwaliła polskiego ministra, jako tego, który jako pierwszy odważył się głośno powiedzieć prawdę o Hekmatiarze. Przez wielu jest on bowiem uważany za zbrodniarza wojennego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.