Facebook Google+ Twitter

Afganistan. Polacy likwidują podziemne składy amunicji. Dostają medale NATO

Żołnierze "Czarnej Dywizji" kończą wojskową misję w afgańskiej prowincji Ghazni. Uhonorowani zostają medalami NATO. W tym też czasie w kilku oddzielnych operacjach Polacy likwidują znaczne ilości rebelianckich zasobów amunicji.

Było to mocne i celne uderzenie operacyjne polskich żołnierzy VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie przeciwko rebeliantom w prowincji Ghazni, za bezpieczeństwo której odpowiedzialni są misjonarze z lubuskiej "Czarnej Dywizji".

W ciągu kliku pierwszych dni kwietnia br. przy operacyjnym wsparciu kolegów z Służby Wywiadu Wojskowego, żołnierze wykryli i zlikwidowali kilkadziesiąt rebelianckich podziemnych kryjówek składów amunicji.

Pozyskano ponad 35 tys. sztuk nabojów, znaczną ilość pocisków do ręcznych granatów przeciwpancernych, setki kilogramów materiałów do produkcji min.

- W jednej z kolejnych akcji żołnierze z 2. kampanii zmotoryzowanej Alfa we współpracy z amerykańskimi kolegami, oficerami polskiego wywiadu i przy wsparciu Afgańskich Sił Bezpieczeństwa odnaleźli w ukrytych schowkach w jednej z wiosek pociski moździerzowe i artyleryjskie, miny przeciwpiechotne, granaty ręczne - informuje Wiadomości24 kpt Dariusz Kudlewski z sekcji informacyjno-prasowej PKW.

Przejęto ponadto 400 kg substancji przygotowanej do użycia w improwizowanych ładunków wybuchowych, najbardziej niebezpiecznej rebelianckiej broni przeciwko polskim patrolom strzegącym bezpieczeństwa na drogach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zdzichu Filcówa
  • Zdzichu Filcówa
  • 27.05.2011 16:27

Skoro Antek nie pojmujesz różnicy między armią hitlerowska a amerykańsko-polską to wracaj do podstawówy.Na naukę choćby i powtórną nigdy nie jest za póżno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 27.05.2011 04:43

jaka jest różnica między agresją hitlerowską a amerykańsko-polską?,czy polscy partyzanci i powstańcy warszawscy to terroryści?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KONTAKT UFO
  • KONTAKT UFO
  • 12.04.2011 01:41

Opisze wam narzedzie ktore mozna uzywc jako bron ,te male Ufo co latajom wszystkie maja ja na wyposazeniu,ulubione narzedzie stworzyciela ,ktorym pracuje.Zbudowane z metalu magnet -naturalny, moze miec zasieg tysiace i wjecej km. takie dobrze przenosne moze razic 500km.Jezeli na ziemi pobiera energie magnetycznom z planety -(grawitacja to emisja energi magnetycznej z planety)-pobiera ja w lini prostej przetwaza-wprowadza w ruch obrotowy, i wyrzucana energie magnetycznom obracajacom sie w lini prostej .Energia magnetyczna przy wyrzuceniu ma predkosc miliardow-razy predkosc -swiatla, obracajac sie , sie nie rosprasza ,trfiajac na materie np.kamien,stal, kazdom w Uniwersie przecina ja w milionowych sekundy,tworzac powierzchnie gladkie zadny ostrych zakonczen,jak w Gorach Andach tunele byly wycinane pozostawaly powierzchnie jak szklo gladkie,kamienie dla piramid tez byly ciete tym narzedziem, puzniej pod samom piramidom, nakladane na maly silnik antygrawitacyjny i zanoszone na miejsce montowania na tym silniku pod 6-tonwym kamieniem, trzymanym (tak wygladalo na zewnatrz przez 4-kaplanow, ktorzy przytym mruczeli,trzymajac kazdy jeden jak patyk, w rzeczywistosci jedno bylo pdkretlo co regulowalo moc silnika -podnis lub opusicic kamien jak jakas przeszkoda byla)-Narzedzie do ciecia, jak jest wlaczone,przecina wszystko co znaja ludzie ,kazdom materie,jak podniesiesz ta do pasa i obrucisz sie z wlaczonym narzedziem na tej wysokosci w promieniu 500km. wszystko jest przeciete.Jak zamontujesz-podlaczysz do radaru mozesz przecinac wszystkie rakiety ,czy samoloty,czy sputniki w milion.sekund , tak dlugo jak zadne mocarstwo na planecie nie posiada tego narzedzia-broni to nie jest zadnym mocarstwem,to narzedzie jest bardzej niebezpieczne od jakiejkolwiek broni jaka jest na ziemi, niebo i ja tez posiadam cos przeciwko temu narzedziu ,ale ta techniczna technologia jest tajemnicom ta jak samo narzedzie BOGA ktore uzywa do pracy.--To narzedzie jest potrzebne po katasrofie -naturalnej 2012 r. bedzie duzo band,gangow,uzbrojonych wojsk, kture beda sie panoszyly wszedzie, i trzeba bedzie je eliminowac ,jezeli dobrowolnie sie nie rozbrojom, eliminowac bez narazania niczyjego zycia,ludzi kturzy te narzedzia beda obslugiwac, 1-styczen-2013r ma byc pokoj na ziemi i nigdy wiecej zadnych wojen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
DARIUSZ MIĘCIEL
  • DARIUSZ MIĘCIEL
  • 09.04.2011 12:50

I CO Z TEGO, ŻE JAK ZWYKLE NASI ŻOŁNIERZE SĄ CHLUBĄ POLSKIEGO NARODU JAK SAM RZĄD MA ICH W D...E.WYDAJE SIĘ PO 250TYŚ ZŁ tz. ZADOŚĆUCZYNIENIA Z KASY MON A NIE STAĆ ŻEBY UBEZPIECZYĆ NASZYCH ŻOŁNIERZY W AFGANISTANIE BRAK SŁÓW PANIE PREZYDENCIE JAKO ZWIERZCHNIK SIŁ POLSKICH POWINIEN PAN SZANOWAĆ TYCH CO TAM POJADĄ I TYCH CO TAM POLEGLI TAK POLEGLI.JAK WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYM OBRAZKU TO W NASZYM PAŃSTWIE SĄ LUDZIE KTÓRZY MAJĄ WIĘKSZE PRZYWIJEJE NIŻ INNI .CZYM SIĘ RÓŻNI TA ŻONA KTÓRA STRACIŁA MĘŻA NA WOJNIE OD TEJ KTÓRA STRACIŁA MĘŻA W KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ.BRAK SŁÓW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją przeczytałam niniejszy artykuł. Oby takich informacji było jak najwięcej. Polscy żołnierze, ci z Czarnej Dywizji i pozostali - cisi bohaterowie, są dumą polskiego narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.