Facebook Google+ Twitter

Afganistan. Polacy zlikwidowali rebelianckie magazyny broni i sieć tuneli

Polscy żołnierze ze Zgrupowania Bajowego Alfa przeprowadzili z sukcesem kolejne akcje wykrycia i eliminacji rebelianckich składów amunicji w prowincji Ghazni. Wykryli pod domostwami sieć tuneli. Zatrzymali 21 rebeliantów.

Im bliżej zakończenia misji VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, tym częściej pojawiają wiadomości o kolejnych sukcesach polskich żołnierzy w unicestwieniu terrorystycznych ośrodków afgańskich rebeliantów.

O ostatnich operacjach informuje Wiadomosci24.pl, kpt Dariusz Kudlewski i kpt Artur Pińkowski z sekcji informacyjno-prasowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. - Na składy amunicji polscy żołnierze z Zgrupowania Bojowego Alfa natrafili zaledwie kilkanaście kilometrów od stolicy prowincji Ghazni – mówi kpt Kudlewski. - W ręce żołnierzy trafiło mnóstwo amunicji i materiałów służących do produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych. Zatrzymano ponadto 21 rebeliantów. Przetransportowano ich do miasta Ghazni celem dalszych przesłuchań, gdyż ze wstępnych ustaleń wynikało, że mogli oni prowadzić działalność terrorystyczną.

Polacy zlikwidowali fabrykę amunicji w Afganistanie

Wstępne informacje o możliwości ukrywania w jednej z wiosek amunicji żołnierze pozyskali drogą operacyjną wykonaną przez Wywiad Wojskowy.

W przeszukiwaniu domostw uczestniczył specjalnie ku temu przeszkolony pies będący w składzie polskiego kontyngentu. Wszystkie odkryte materiały wybuchowe wysadzili w kontrolowany sposób amerykańscy saperzy.

Zaledwie po kilku dniach od poprzedniej operacji, żołnierze Zgrupowania Bojowego Alfa w innej wiosce wykryli wielką sieć podziemnych tuneli. - Również i w tej operacji, podobnie jak w poprzedniej, uczestniczyli żołnierze afgańscy – mówi kpt Pińkowski. - Odnaleziono
skrytki, w których ukryte były duże ilości broni, amunicji i materiałów służących do produkcji improwizowanych ładunków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PKW
  • PKW
  • 23.03.2011 17:22

kpt Pińkowski, kpt Pieńkowski - źle Pan SPISAŁ ze strony. Tradycyjnie. Kapitan Artur Pinkowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.