Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Przygotowania do wyborów idą zgodnie z planem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-23 10:56

Przygotowania do wyborów idą zgodnie z planem - zapewnia afgańska komisja wyborcza. 7 listopada mieszkańcy Afganistanu ponownie pójdą do urn, by w drugiej turze wybrać prezydenta. We wtorek komisja poinformowała, że Hamid Karzaj nie przekroczył wymaganych 50 procent głosów i że potrzebna będzie dogrywka.

Eksperci i zachodni politycy obawiają się jednak, że do 7 listopada pozostało zbyt mało czasu i nie uda się we właściwy sposób przeprowadzić drugiej tury. Ponadto w Afganistanie nadchodzi zima i do coraz większej liczby górzystych regionów nie da się dotrzeć ze względu na śnieg.

Alim Sidik z misji ONZ w Kabulu zapewnia jednak, że wszystko jest na dobrej drodze. - Przygotowania do drugiej rundy wyborów prezydenckich w Afganistanie są w pełnym biegu. Wszystkie materiały są już w kraju, wydrukowano także karty do głosowania - zadeklarował przedstawiciel Narodów Zjednoczonych.

Wczoraj, ONZ zapowiedział zwolnienie z pracy ponad połowy lokalnych urzędników odpowiedzialnych za przeprowadzenie wyborów i zmniejszenie liczby lokali do głosowania. Wszystko w związku z ujawnionymi fałszerstwami w pierwszej turze. Oszustwa sprawiły, że komisja wyborcza unieważniła ponad milion głosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.