Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Rusza największa dotąd ofensywa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 10:25

Kilka tysięcy afgańskich i NATO-wskich żołnierzy zgromadziło się w rejonie miasta Mardża na południu Afganistanu. Lada chwila ma się tam rozpocząć ofensywa przeciwko talibom.

Amerykańskie wojska zrzuciły dzisiaj na miasto ulotki z apelem do cywilów o jak najszybsze opuszczenie domów.
Według zapowiedzi przedstawicieli Sojuszu, ma to być największa operacja wojskowa w Afganistanie od czasu rozpoczęcia w 2001 roku wojny w tym kraju. NATO będzie chciało odbić miasto Mardża z rąk rebeliantów.

Jeden z dowódców operacji generał Nick Carter wierzy w jej powodzenie. Jak podkreśla, cała akcja została przygotowana wspólnie przez NATO i Afgańczyków. - Razem z nami będą lokalne władze i afgańscy żołnierze. Miejscowa armia ma taki sam cel jak my, a władze znają dokładny przebieg operacji. Chodzi nam również o to, by pokazać, że afgańska władza zostanie tam na dłużej - powiedział generał.

Szacuje się, że miasto Mardża liczy co najmniej 80 tysięcy osób. Jak dotąd, rejon przyszłych walk opuściło około pięciuset rodzin. Ci, którzy będą chcieli zostać, zostali przez miejscowego gubernatora poproszeni o niewychodzenie z domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.