Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Starcia wojsk NATO z talibami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-20 19:07

Co najmniej 40 osób zginęło w walkach w Afganistanie. Większość z nich to talibowie, którzy stracili życie w potyczkach z wojskami NATO na południu kraju.

Do starć amerykańskich żołnierzy z talibami doszło w południowej prowincji Helmand. Bojownicy zabili tam jednego z najbardziej znanych afgańskich parlamentarzystów, Dauda Mohhamada Chana. Był on znanym przeciwnikiem ruchu talibów i głośno krytykował pomysł negocjacji z rebeliantami. W odpowiedzi na jego zabójstwo amerykańscy i afgańscy żołnierze zaatakowali miejsce, gdzie schronili się potencjalni zabójcy deputowanego. W walkach zginęło co najmniej 30 talibów.

Do starć doszło także na spokojnej zazwyczaj północy Afganistanu, przy granicy z Turkmenistanem. Miejscowi policjanci urządzili tam zasadzkę na talibów. W trwającej ponad pół godziny wymianie ognia zginęło dziewięciu policjantów w tym jeden z szefów policji w prowincji Jowzjan. Śmierć poniósł także przedstawiciel władz prowincji, uważanej dotąd za jedną z najspokojniejszych w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.