Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6198 miejsce

Afganistan uzależnia. Żołnierze wracający z misji szukają adrenaliny

Większość żołnierzy po powrocie z misji w Afganistanie deklaruję chęć powrotu do życia w adrenalinie. Szara rzeczywistość po powrocie do kraju im nie wystarcza!

 / Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej/domena publ.Udział polskich żołnierzy w Afganistanie sięga roku 2002. Wtedy na misję pokojową wyjechało nieco ponad 100 żołnierzy obecnie ich liczba przekracza 2,6 tys.

Wojna niesie ze sobą adrenalinę, która szybko uzależnia. Większość żołnierzy po powrocie z Afganistanu nie potrafi odnaleźć się w normalnej codzienności. Wciąż poszukują sytuacji, które dostarczą im podwyższonej dawki emocji. Stąd często zaobserwować można u nich nagłe wybuchy złości, prowokowanie kłótni a głównymi tematami do rozmowy po powrocie z misji jest Afganistan, broń, opowieści z akcji.

Jednym z tym uzależnionych żołnierzy był Jacek, który jak podaje Gazeta Wyborcza sfrustrowany brakiem możliwości powrotu do Afganistanu odebrał sobie życie.

Jacek Dzirba początkowo uznany za zaginionego, jednak niedługo potem jego ciało zostało znalezione w lesie w okolicach wojskowej strzelnicy. Po raz pierwszy wyjechał na I zmianę do Afganistanu w 2006 roku. Wrócił już "zarażony" Afganistańską adrenaliną.
 / Fot. wikipedia.pl
Jeszcze przed odnalezieniem ciała przełożeni i koledzy z jednostki mówili: "odnajdzie się, cały i zdrowy", "jest silny psychicznie, był badany po powrocie" - dodał rzecznik prasowy jednostki major Zbigniew Koszowy.

Po ujawnieniu tragicznej śmierci Jacka Dzirby komentarze były nieco inne, sugerujące zrozumienie oraz podobne podejście do powrotu do Afganistanu: "To była obsesja. miał jedno pragnienie, wrócić do Afganistanu.", Jarosław Zych kolega Jacka z Afganistanu, saper z Podjuch z realiami życia na misji oswajał się rok, po powrocie bez zastanowienia potwierdza, że też by wrócił do Afganistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

legionista
  • legionista
  • 01.07.2012 13:09

Wierzę że Afganistan uzależnia.Dobrze im płacą za każdy dzień.Ochotników nie brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.