Facebook Google+ Twitter

Afganistan w Warszawie: postprodukcja filmu „Trick” Jana Hryniaka

Najnowszy film Jana Hryniaka – "Trick" to opowieść o ucieczce z więzienia inteligentów, zamieszanych w rządowe działania. Co ciekawe, mimo, że część akcji dzieje się w Afganistanie, film nakręcono w Warszawie. To efekt postprodukcji ORKI.

 / Fot. Kino Świat„Trick” to emocjonujące kino akcji z błyskotliwie poprowadzoną intrygą kryminalną oraz szczyptą humoru.

Akcja filmu dzieje się w Afganistanie, ale wszystkie sceny nakręcono w Warszawie. Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed studiem ORKA Film było przystosowanie warszawskich lokalizacji tak, aby w filmie wyglądały jak terytoria afgańskie.

Filmowy Afganistan filmowany był m.in. na dawnym stadionie X-lecia w Warszawie. Po nakręceniu odpowiednich scen, do akcji wkraczali nasi online’owcy i doklejali góry oraz dorabiali pustynny kurz.

- Część ujęć była kręcona także w innych lokalizacjach Warszawy, co wymagało od Orki wklejania budynków i obrazów charakterystycznych dla Afganistanu - mówi Magdalena Zimecka, szefowa studia postprodukcyjnego ORKA.

Praca animatorów polegała w dużym stopniu na maskowaniu i kluczowaniu sfilmowanych elementów, na miejsce których wstawiane były mattepainty charakterystyczne dla zamierzonego krajobrazu.

Matepainting, czyli wstawianie fragmentów krajobrazu do wykluczowanego obrazu w filmie, często ratuje nie tylko budżet filmu, ale także wizję reżysera. Czasami po prostu nie da się zrealizować odpowiednich krajobrazów w naturalnym miejscu, a czasami, jak było w przypadku Afganistanu, kręcenie ujęć w oryginalnej lokalizacji, mogłoby być zbyt niebezpieczne dla ekipy filmowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.