Facebook Google+ Twitter

Afganistan zadowolony z deklaracji Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-28 21:49

Barack Obama zadeklarował wysłanie do Afganistanu dodatkowych czterech tysięcy żołnierzy, którzy będą szkolić afgańską armię. Władze Afganistanu i Pakistanu z zadowoleniem przyjęły ujawnioną wczoraj przez amerykańskiego prezydenta nową strategię walki z Talibami.

Amerykański prezydent zapowiedział też zniszczenie kryjówek Talibów na afgańsko-pakistańskim pograniczu i walkę z narkobiznesem. Obama chce utworzyć grupę kontaktową ds. Afganistanu. W jej skład miałyby wejść Chiny, Rosja, Indie i Iran.

Afgański prezydent Hamid Karzaj podczas konferencji prasowej w Kabulu powiedział, że popiera nowy plan Stanów Zjednoczonych. Zadeklarował też ścisłą współpracę z USA. - Całkowicie zgadzam się z tą nową strategią. To jest to, czego oczekiwali i czego szukali Afgańczycy. Dlatego plan ma nasze całkowite poparcie - oświadczył Karzaj.

Zadowolenie z nowego planu USA wyraził także prezydent sąsiedniego Pakistanu Ali Asif Zardari. Zapowiedział, że nie pozwoli, aby na jego terytorium panoszył się terroryzm. W nowej strategii Stany Zjednoczone zadeklarowały roczną pomoc dla Pakistanu w wysokości 1,5 miliarda dolarów, pod warunkiem, że Islamabad będzie skutecznie walczył z islamskimi ekstremistami.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.