Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Zginęli kanadyjscy żołnierze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-21 11:19

Pięciu kanadyjskich żołnierzy zginęło w ostatnich godzinach w Afganistanie. To największe straty, jakie poniosła armia Kanady od początku swej misji.

Dwóch żołnierzy zginęło nad ranem w wybuchu miny-pułapki na południu Afganistanu. Eksplozja raniła pięciu innych Kanadyjczyków. Dwie godziny później w podobnym zamachu kolejni dwaj żołnierze ponieśli śmierć, a trzej zostali ranni. Przed południem następny zamach zabił piątego żołnierza. Dowództwo NATO nie chciało podać jego narodowości, ale źródła w kwaterze głównej w Kabulu potwierdziły, że również on był Kanadyjczykiem.

Do wszystkich tych tragedii doszło w południowej prowincji Kandahar, uważanej za matecznik talibów. To właśnie tam służy większość z dwóch i pół tysiąca kanadyjskich żołnierzy i tam ponoszą najbardziej dotkliwe straty. Od początku wojny w Afganistanie zginęło ich już 119.

Jednak nigdy jeszcze Kanada nie straciła aż 5 żołnierzy jednego dnia. Kanadyjski minister obrony wielokrotnie apelował do państw NATO o większe zaangażowanie na południu kraju. Za 2 lata Kanadyjczycy chcą wycofać się z Afganistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.