Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Zginęło czterech żołnierzy NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-20 21:11

Na wschodzie Afganistanu zginęło czterech amerykańskich żołnierzy. Dowództwo armii USA w wydanym komunikacie poinformowało, że ponieśli śmierć w wyniku wybuchu bomby. Nie podano szczegółów zdarzenia.

Od początku roku liczba ofiar wśród żołnierzy misji stabilizacyjnej NATO w Afganistanie dramatycznie rośnie. Jednocześnie państwa uczestniczące w niej wysyłają tam dodatkowe oddziały do walki z coraz bardziej aktywnymi oddziałami Talibów. 20 sierpnia w Afganistanie mają się odbyć wybory.

Obecnie w Afganistanie jest około 90 tysięcy żołnierzy NATO, głównie są to Amerykanie, Brytyjczycy i Kanadyjczycy. Polski kontyngent liczy 2 tysiące wojskowych.

Rebelia w Afganistanie osiągnęła w tym roku swoje apogeum. Zmusiło to Stany Zjednoczone do wysłania dodatkowych 21 tysięcy żołnierzy w celu opanowania sytuacji w tym kraju. Z niezależnej strony internetowej icasualties.org, która wylicza straty militarne w Iraku i Afganistanie, wynika, że lipiec jest najkrwawszym miesiącem dla wojsk koalicji w walce z talibami. W ciągu zaledwie 20 dni zginęło 56 żołnierzy.

Ponad 4 tysiące amerykańskich marines i 3 tysiące brytyjskich wojskowych bierze udział w ofensywie przeciwko talibom w prowincji Helmand, na południu Afganistanu. Celem tej potężnej operacji jest ustabilizowanie sytuacji w regionie, który do tej pory był bastionem talibów. Żołnierze chcą złamać rebeliantów przed lokalnymi i prezydenckimi wyborami w Afganistanie, zaplanowanymi na 20 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.