Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Zginęło trzech Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 21:46

W Afganistanie doszło do tragicznego wypadku z udziałem polskich żołnierzy. Zginęło trzech z nich.

Około godziny 16 czasu lokalnego w trakcie wykonywania zadania bojowego przez patrol z zespołu bojowego B jeden z pojazdów HMMWV najechał na ładunek niewiadomego pochodzenia. W wyniku eksplozji ładunku zginęli starszy kapral Waldemar Sujdak, oraz starsi szeregowi Paweł Szwed i Paweł Brodzikowski.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Shawal 20 km na południowy wschód od bazy w Ghazni. Polscy żołnierze wracali do bazy Sharana. Jeden żołnierz został ranny. Natychmiast przetransportowano go drogą powietrzną do szpitala w bazie Bagram. Stan rannego żołnierza jest ciężki.

Wszyscy polegli żołnierze służyli w 2 Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu i zajmowali stanowiska saperów. Starszy kapral Waldemar Sujdak miał 28 lat. Starszy szeregowy Paweł Szwed miał 27 lat. Starszy szeregowy Paweł Brodzikowski miał 25 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znowu ze względów na stanowisko USA , polscy żołnierze pojechali zupełnie niepotrzebnie do Afagnistaniu z "misją" pokojową. USA same nie potrafiły poradzić sobie z talibami to powołały międzynarodową koalicję kozłów ofiarnych, wśród których znalazła się też Polska. Tragiczne owoce wsparcia dla USA właśnie zbieramy. Rosjanie z talibami walczyli przez 10 lat i zostali zmuszeni do odwrotu, chociaż w Afganistanie posiadali 100 tysięczną armię. USA zaatakowały Afganistan pod pretekstem walki z Al-kaidą. Myślę, że nie były to jedyne powody zaatakowaniu tego kraju. Amerykanie również zamierzali uderzyć w producentów opium, jak też doprowadzić do przejęcia przez amerykańskie koncerny, kontroli nad afgańskimi złożami ropy naftowej oraz gazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.