Facebook Google+ Twitter

Afganistan: Zginęło trzech Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 21:46

W Afganistanie doszło do tragicznego wypadku z udziałem polskich żołnierzy. Zginęło trzech z nich.

Około godziny 16 czasu lokalnego w trakcie wykonywania zadania bojowego przez patrol z zespołu bojowego B jeden z pojazdów HMMWV najechał na ładunek niewiadomego pochodzenia. W wyniku eksplozji ładunku zginęli starszy kapral Waldemar Sujdak, oraz starsi szeregowi Paweł Szwed i Paweł Brodzikowski.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Shawal 20 km na południowy wschód od bazy w Ghazni. Polscy żołnierze wracali do bazy Sharana. Jeden żołnierz został ranny. Natychmiast przetransportowano go drogą powietrzną do szpitala w bazie Bagram. Stan rannego żołnierza jest ciężki.

Wszyscy polegli żołnierze służyli w 2 Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu i zajmowali stanowiska saperów. Starszy kapral Waldemar Sujdak miał 28 lat. Starszy szeregowy Paweł Szwed miał 27 lat. Starszy szeregowy Paweł Brodzikowski miał 25 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znowu ze względów na stanowisko USA , polscy żołnierze pojechali zupełnie niepotrzebnie do Afagnistaniu z "misją" pokojową. USA same nie potrafiły poradzić sobie z talibami to powołały międzynarodową koalicję kozłów ofiarnych, wśród których znalazła się też Polska. Tragiczne owoce wsparcia dla USA właśnie zbieramy. Rosjanie z talibami walczyli przez 10 lat i zostali zmuszeni do odwrotu, chociaż w Afganistanie posiadali 100 tysięczną armię. USA zaatakowały Afganistan pod pretekstem walki z Al-kaidą. Myślę, że nie były to jedyne powody zaatakowaniu tego kraju. Amerykanie również zamierzali uderzyć w producentów opium, jak też doprowadzić do przejęcia przez amerykańskie koncerny, kontroli nad afgańskimi złożami ropy naftowej oraz gazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.