Facebook Google+ Twitter

Afganki z ostrzelanej wioski wróciły do domu

Trzy kobiety z wioski Nangar Khel w Afganistanie, ranne w wyniku ostrzelania wioski przez polskich żołnierzy, wróciły do domu po ponad dwumiesięcznym okresie leczenia w Polsce – informuje sekcja prasowa Polskiego Kontyngentu Wojskowego

Trzy Afganki, które zostały ranne podczas ostrzału moździeżowego przeprowadzonego przez polskich żołnierzy wróciły do swojego kraju po leczeniu w Polsce. / Fot. PAP/Radek PietruszkaPrzypomnijmy – 16 sierpnia doszło do ostrzału wioski Nangar Khel, w wyniku którego ranne zostały Afganki. Zapewniono im możliwość leczenia w szpitalu wojskowym w Warszawie, gdzie przebywały do dnia 20 listopada. Towarzyszyło im dwóch przedstawicieli starszyzny wioski.

20 listopada, po zakończeniu leczenia, kobiety wróciły do Afganistanu. Dzień później pod eskortą polskich żołnierzy przyjechały do rodzinnej wioski. Akcję osobiście nadzorował generał Biziewski, który po dotarciu na miejsce spotkał się ze starszyzną i przekazał dostarczoną przez 2 TST (Tactical Support Team – Taktyczny Zespół Wsparcia) odzież i żywność.

Pomoc wiosce jest stałym elementem współpracy żołnierzy i mieszkańców Nangar Khel. Aktualnie uwaga żołnierzy koncentruje się na wspieraniu przygotowań do zimy. Co więcej, w czasie każdej wizyty polskich gości prowadzona jest profilaktyka lekarska ze szczególnym uwzględnieniem dzieci – donosi dalej sekcja prasowa PKW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale Maciek wcale nie miał na myśli naszych interesów, tylko mieszkańców tej wioski. A okres dobrego traktowania naszych żołnierzy chyba się tam skończył...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz Macku, mylisz sie.
Niewielka ilosc atakow na nasze wojska w Iraku jest spowodowana miedzy innymi tym, ze zolnierze dobrze traktuja ludnosc cywilna.
Kilkakrotnie w Afganistanie cywile wydawali talibow Polakom z tego co pamietam...
Owszem, to hanba, ale jak na razie odosobniony i niewyjasniony przypadek. Nie patrzmy przez ten pryzmat na calosc dzialan naszych zolnierzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.